Žandikaulio traškesys: tik nemalonus pojūtis ar pavojaus signalas?

Mūsų žandikauliai atlieka itin svarbų vaidmenį. Jie neatsiejami nuo kramtymo funkcijos ir patiria nuolatinę apkrovą mums valgant, kalbant. Smilkininis apatinio žandikaulio sąnarys (SAŽS) kontroliuoja išsižiojimo, kandimo ir kramtymo judesius. Sutrikus žandikaulio sąnario veiklai, užklumpa itin nemalonūs pojūčiai, o pasekmės gali būti niūrios. Implantologijos ir rekonstrukcinės odontologijos klinikos (IROK) komanda pasakoja: kaip atpažinti SAŽS sutrikimus ir ko imtis?

Įspėja apie rimtas pasekmes

Anot IROK klinikos specialistų, žandikaulio sąnario problemas išduoda tokie simptomai, kaip nuolatinis traškesys išsižiojant, čiaupiantis, kramtant, spengimas ausyse, galvos skausmai, migrena, sunkumai žiojantis ir net žandikaulio sąnario išnirimas.

SAŽS disfunkcija gali atsirasti tiek dėl gretutinių ligų, tiek būti įgimta. Tačiau dažniausiai žandikaulio sąnario sutrikimus sukelia šie faktoriai:

  • Žandikaulio traumos;
  • Įvairios artrito formos;
  • Netaisyklinga laikysena;
  • Netaisyklingas sąkandis;
  • Infekcijos;
  • Kvėpavimo takų ligos.

Ignoruojant negalavimus, ilgainiui gali išsivystyti rimtesni sutrikimai, kurie sukelia ne tik didelį diskomfortą, bet ir reikalauja sudėtingesnio, brangesnio ir ilgesnio gydymo. Apsunkęs kalbėjimas, griežimas dantimis, dantų dėvėjimasis, pasunkėjęs kramtymas, kvėpavimo sunkumai ir žandikaulio skausmas yra tik keli iš daugelio nemalonių pojūčių, kamuojančių dėl SAŽS problemų.

Sėkmingam gydymui – efektyvi pagalba

Susidūrus su SAŽS sutrikimais, reikalinga tiksli diagnostika ir profesionali pagalba. Patyrusi IROK komanda jau daugelį metų specializuojasi SAŽS problemų gydyme, todėl tikrai turime ką pasiūlyti savo pacientams:

  • Kompleksinis gydymas. Jis reikalingas sudėtingais atvejais, kai SAŽS sutrikimas pažengęs arba sukeltas kelių skirtingų veiksnių vienu metu. Tai nuoseklus gydymas, kurį atlieka skirtingų sričių specialistai. IROK klinikoje paskirsime specializuotus tyrimus, chirurginį gydymą arba nukreipsime pas kineziterapeutus, fizioterapeutus ar kitus IROK klinikos specialistus.
  • MaRyThe terapija. Tai – efektyvus naujos kartos vibracinis mikromasažas, atliekamas mechaniniu magnetiniu rezonatoriumi. Šis terapijos metodas efektyviai atpalaiduoja žandikaulio raumenis, gerina sąnario funkciją.
  • Sukandiminės (bruksizmo) kapos – net 80 proc. darbingo amžiaus sulaukusių žmonių dėl patiriamo streso ar įtampos turi įprotį nevalingai griežti dantimis: tai vadinama bruksizmu. Bruksizmas skatina žandikaulio raumenų įtampą ir kramtomųjų dantų paviršių dilimą ir sąkandžio sužemėjimą. Sukandiminės kapos leidžia apsaugoti dantis ir padeda kovoti su SAŽS problemomis.

Susidūrus su žandikaulio sąnario sutrikimais, nedelskite ir kreipkitės į gydytojus. Laiku suteiktas gydymas užkirs kelią rimtesniems sveikatos iššūkiams ateityje!