Dvidešimt aštuonių dantų atstatymas – IROK – J.E. Milerių odontologijos klinika
Registracija internetu +370 6 9421271

Dvidešimt aštuonių dantų atstatymas

Burna – tai vartai į mūsų organizmą. Žmogaus burnos ertmė kasdien yra neišvengiamai veikiama maisto produktų bei gėrimų, streso, medikamentų, žalingų įpročių ar daugybės kitų veiksnių. Dėl šios priežasties, bėgant laikui, dantys neišvengiamai dėvisi, dyla kramtomieji jų paviršiai, tad iškyla rizika, kad tokie dantys gali skilti ar lūžti. Ilgus metus netaikant rekonstrukcinės odontologijos praktika paremto gydymo, galima susidurti ir su dantų netekimu.

Kiekvieno žmogaus kramtymo judesiai prasideda dar įsčiose ir tęsiasi visą likusį gyvenimą. Kramtant darome judesius į kairę, į dešinę, taip pat į priekį, ir atgal. Kramtyme nuolat dalyvauja kiekviena anatominė danties struktūra, tad ilgainiui dantų paviršiai nudyla, sužemėja sąkandis. Ši problema lydi tiek jauno, tiek vyresnio amžiaus žmones. Tai – greito gyvenimo tempo, streso, žalingų įpročių ir netaisyklingos mitybos, o kartais ir netgi netaisyklingos laikysenos pasekmė.

Nemokama konsultacija  Susisiekti

28 dantų atkūrimas – tai pilnas visos burnos ertmės funkcijos bei estetikos atstatymas. Pasitelkiant šiuolaikiškas gydymo metodikas, atstatomi nudilę dantų paviršiai, nuskilę, įskilę ar nusidėvėję dantys. Tai – sudėtingas ir kompleksiškas projektas, kurį bendromis jėgomis įgyvendina skirtingų sričių specialistų komanda.

Universalaus ir visiems tinkamo rekonstrukcijos projekto paprasčiausiai nėra. Kiekvieno paciento atvejis – unikalus ir išskirtinis, tad prieš pradedant bet kokias dantų atkūrimo procedūras, būtina išsami diagnostika:

  • Pirminė apžiūra. Pirmasis žingsnis – burnos ertmės būklės įvertinimas. Gydytojas atidžiai apžiūri paciento burnos ertmę, identifikuoja esamas problemas, nustato dantų defektus bei nusidėvėjimo lygį ir įvertina aplink dantis esančių audinių būklę.
  • Smilkininio žandikaulio sąnario ištyrimas. Kramtyme dalyvauja ne tik dantys, bet ir žandikaulio sąnarys, tad tiesiog privalu įvertinti šio sąnario anatomiją, biomechaniką ir pakitimus. Nustačius disfunkciją, taikomi tolimesni tyrimai: sąkandžio bei žandikaulio sąnario kelio analizė, magnetinio rezonanso bei kompiuterinės tomografijos tyrimai ar papildomos kitų sričių specialistų konsultacijos.
  • Pavaškavimas. Atlikus diagnostiką, dar prieš pradedant visų dantų atstatymui skirtas invazines procedūras, parengiamas būsimos paciento šypsenos projektas. Pasitelkiant diagnostinį dantų pavaškavimą, ant specialaus modelio, atkartojančio esamą paciento dantų būklę, tvirtinami planuojamų restauracijų atitikmenys. Tokiu būdu pacientas gali pamatyti, kaip atrodys jo naujoji šypsena dar nė nepradėjus gydymo procedūrų. Šypsenos planavimas gali būti ir virtualus – pasitelkiant šiuolaikines technologijas, būsimus dantis galima sumodeliuoti ir kompiuterio ekrane.
  • Galimybė pasimatuoti būsimą šypseną. Esant poreikiui, pacientas būsimus dantis gali pamatyti ne tik ant modelio, bet ir savo burnoje. Pavaškavimo metu pagamintus laikinus vainikėlius galima perkelti į paciento burną, tad jis turi galimybę kurį laiką pagyventi su savo būsimais dantimis ir įsitikinti, ar jį tenkins gydymo rezultatas. Reikalui esant, galima pakoreguoti būsimų restauracijų formą ar proporcijas.
  • Nuolatinių restauracijų gamyba. Preciziškai tiksliai atkartojant diagnostinio pavaškavimo metu suformuotus paviršius, aukščiausio lygio dantų technikų laboratorijoje gaminamos laminatės, įklotai, užklotai ar kitos konkrečiam atvejui reikalingos restauracijos.
  • Gydymas ir kontrolė. Paskutinis žingsnis – dantų atkūrimo procedūros. Po jų pacientas pagaliau gali džiaugtis gražia, ir svarbiausia – sveika šypsena.

Nemokama konsultacija  Susisiekti

Implantologijos ir rekonstrukcinės odontologijos klinikoje (IROK) už odontologines paslaugas atsiskaityti galite palankiomis sąlygomis. Sužinokite daugiau ČIA.

Rekomenduojami gydytojai

Edvinas Mileris

Gyd. odontologas, implantuojantis gydytojas

Jolita Milerienė

Gyd. endodontologė, implantuojanti gydytoja