Periodontologija – IROK – J.E. Milerių odontologijos klinika
Registracija internetu +370 6 9421271

Periodontologija

Periodontas – tai visi aplink dantis esantys audiniai. Paraudusios ar patinusios dantenos, dantenų skausmas ir jautrumas, kraujavimas valantis dantis ar blogas burnos kvapas gali būti ženklas, kad Jus kamuoja periodonto ligos. Privalu paminėti, kad šie susirgimai – viena dažniausių dantų netekimo priežasčių. Pastebėjus nerimą keliančius simptomus, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją, kuris pateiks tikslią diagnozę ir paskirs efektyvų gydymą.

Dažniausios periodonto ligos:

Periodontitas – sparčiai progresuojantis dantenų ir periodonto audinių uždegimas. Dažniausiai šis susirgimas nesukelia skausmo, tad pacientai ilgą laiką nežino, kad serga. Tyrimų duomenimis, nuo šios ligos kenčia daugiau nei 80 proc. vyresnių nei 30 metų žmonių.

Nemokama konsultacija  Susisiekti

Gingvitas – dantenų uždegimas, kuriuo dažnai serga jauno amžiaus žmonės. Gingvito sukeliamas uždegimas ir infekcija pamažu ardo burnos ertmės audinius. Dažniausiai gingvitas pasireiškia nesudėtinga uždegimo forma, tačiau negydoma ši liga gali išsivystyti į kur kas rimtesnius dantenų susirgimus.

Laikomės nuomonės, jog svarbiausia – tikslus periodonto ligų priežasčių nustatymas. Pagrindine priežastimi dažniausiai tampa dantų apnašos ir akmenys, tačiau šiuos susirgimus sąlygoti gali žalingi įpročiai, sąkandžio patologijos ar netgi stresas.

Periodonto susirgimai gydomi priklausomai nuo pažeidimo laipsnio – chirurginiu arba nechirurginiu būdu. Kartais pakanka profesionalios burnos higienos, o sudėtingesniais atvejais prireikia:

  • giluminio dantenų kišenių valymo (kiuretažo);
  • periochirurginių operacijų;
  • kaulo regeneraciją skatinančių preparatų.

Periodonto ligų gydymas – tai sudėtingas procesas, reikalaujantis ne tik gydytojo profesionalumo bei patirties, bet ir paciento atsakingumo rūpinantis savo burnos ertmės higiena. Tik derinant šiuolaikiškas gydymo metodikas bei gydytojo periodontologo rekomenduojamas profilaktines priemones, galima atsisveikinti su nemaloniais periodonto ligų simptomais ir vėl džiaugtis savo sveikata.

Dar viena gydytojo periodontologo veiklos sritis – estetinė periochirurgija. Šių procedūrų metu atkuriama natūrali ir taisyklinga dantenų linija, išlyginamas dantenų aukštis. Tai – komfortiškos invazinės procedūros, prisidedančios prie gražesnės šypsenos sukūrimo.

Neignoruokite periodonto ligų simptomų – laiku apsilankius pas gydytoją periodontologą, išgelbėsite ne tik savo dantis, bet ir sveikatą.

Nemokama konsultacija  Susisiekti

Implantologijos ir rekonstrukcinės odontologijos klinikoje (IROK) už odontologines paslaugas atsiskaityti galite palankiomis sąlygomis. Sužinokite daugiau ČIA.

Kainoraštis

Paslaugos pavadinimas Paslaugos kaina
Konservatyvus periodontito gydymas (1 kartas) 99 €
Vieno danties periodontologinės kišenės giluminis išvalymas 19 €
Vieno danties periodontologinė operacija 99 €
Lūpos pasaitėlio plastika 79 €
Estetinė danties vainiko prailginimo operacija (vieno paviršiaus) 89 €
Prieangio plastika viename ketvirtyje (be medžiagos kainos) 299 €
Recesijos uždengimas (1 dantis) 149 €
Šaknies rezekcija (be medžiagos kainos) 499 €

Rekomenduojami gydytojai

Liudvikas Plančiūnas

Gyd. periodontologas