Smilkininio apatinio žandikaulio sąnario gydymas – IROK – J.E. Milerių odontologijos klinika
Registracija internetu +370 6 9421271

Smilkininio apatinio žandikaulio sąnario gydymas

Kramtant maistą, kalbant ar žiojantis dirba ne tik Jūsų dantys, bet ir žandikaulio sąnarys. Apie šio sąnario sutrikimus girdėjo nedaugelis, tačiau pacientų, kuriuos kankina žandikaulio užstrigimas, pasikartojantys žandikaulio išnirimai, žiojimosi ar kramtymo metu kylantys nemalonūs garsai bei skausmai – daugybė.

Smilkininio apatinio žandikaulio sąnario ligas gydo šioje srityje besispecializuojantys gydytojai odontologai. Tokių specialistų mūsų šalyje – vos keletas, tačiau galime pasidžiaugti, jog kai kurie iš jų bendradarbiauja su IROK.

Svarbu paminėti ir tai, kad IROK – Baltijos funkcinės odontologijos asociacijos (BFOA) narė. Tai reiškia, kad žandikaulio sąnario sutrikimų turintys pacientai mūsų klinikoje gydomi pasitelkiant aktualiausias žinias, modernią įrangą bei išsamiais moksliniais tyrimais pagrįstas gydymo metodikas.

Konsultacija dėl apatinio žandikaulio sąnario susirgimo – 29 €

Registracija konsultacijai  Susisiekti

Tiksliai nustatyti žandikaulio sąnario sutrikimų priežastis, ypač, jeigu šie sutrikimai rimti, ganėtinai sudėtinga. Žandikaulio sąnario sutrikimų ištyrimas – sudėtingas ir nuoseklus darbas, kurį atlieka skirtingų sričių specialistai. Siekiant tiksliai diagnozuoti sutrikimų priežastis ir paskirti efektyvų gydymą, pirmiausia reikia įvertinti šiuos rodiklius:

 • Burnos ertmės būklę;
 • Sąkandžio taisyklingumą ir pakitimus;
 • Kramtymo raumenų funkciją;
 • Kaklo ir galvos raumenų padėtį;
 • Patiriamo streso lygį ir fizinės veiklos ypatumus;
 • Išsiaiškinti, ar žmogus griežia dantimis ar turi stiprų sukandimą;
 • Jeigu žmogus yra patyręs žandikaulio traumų – įvertinti jų sukeltus liekamuosius reiškinius;
 • Įvertinti apatinio smilkininio žandikaulio sąnario būklę, judesių eigą, taisyklingumą sąnario kelią ir kt.

Smilkininio apatinio žandikaulio sąnario patologijos, priklausomai nuo sutrikimo kilmės, gali būti gydomos šiais būdais:

 • Kompleksinis gydymas. Kai kuriais atvejais, reikalingas sudėtingas ir nuoseklus gydymas, kurį atlieka skirtingų sričių specialistai. Mes visuomet paskirsime specializuotus tyrimus, chirurginį gydymą ar nukreipsime pacientą pas kineziterapeutus, fizioterapeutus ar kitus specialistus.
 • MaRyThe terapija. Tai – Vokietijos mokslininkų sukurta mikromasažo terapija, atliekama mechaniniu magnetiniu rezonatoriumi. Tai – efektyvus naujos kartos vibracinis masažas, leidžiantis atstatyti įprastinę organizmo ląstelių veiklą.
 • Sukandiminės (bruksizmo) kapos. Tyrimų duomenimis, beveik 80 proc. suaugusiųjų dėl patiriamo streso ar įtampos turi įprotį griežti dantimis. Tai nepastebimai skatina kramtomųjų dantų paviršių dilimą ir sąkandžio sužemėjimą. Sukandiminės kapos leidžia apsaugoti tiek nuosavus dantis, tiek restauracijas.

Nepamirškite, kad smilkininio žandikaulio sąnarys kasdien daugybę kartų atlieka vieną iš sudėtingiausių sąnario judesių visame žmogaus kūne. Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškia su žandikaulio sąnariu susijusios problemos, nedelsdami kreipkitės į profesionalus. Tokie sutrikimai gali turėti įtakos ne tik Jūsų burnos ertmės būklei bei sąkandžiui, bet ir visam kūnui bei sveikatai.

Registracija konsultacijai  Susisiekti

Implantologijos ir rekonstrukcinės odontologijos klinikoje (IROK) už odontologines paslaugas atsiskaityti galite palankiomis sąlygomis. Sužinokite daugiau ČIA.

Kainoraštis

Paslaugos pavadinimas Paslaugos kaina (EUR)
Konsultacija dėl apatinio žandikaulio sąnario patologijos 40
Ištyrimas, diagnostika 150 – 190
Apsauginė akrilinė apatinio žandikaulio kapa su išvedimu per iltinius dantis 365
Gydymas apatinio žandikaulio akriline kapa pagal CŽS 500
Apatinio žandikaulio akrilinė kapa CŽS su išvedimais per iltinius dantis 399 – 500

Rekomenduojami gydytojai

Edvinas Mileris

Gyd. odontologas, implantuojantis gydytojas

Jolita Milerienė

Gyd. endodontologė, implantuojanti gydytoja