Kokią žalą organizmui daro negydomi prarasti dantys?

Dantų praradimas – dažna problema, su kuria susiduria daugelis įvairaus amžiaus žmonių. Nesuvokdami, kokią žalą daro prarasti dantys, pacientai neskuba spręsti šios problemos. Kas nutinka laiku neatkūrus dantų?

Dantų netekimo priežastys

Dantų netekimas ne visuomet priklauso nuo paciento. Dažniausiai dantų netenkama dėl įvairių burnos ertmės ligų. Dažniausios jų – gingivitas (dantenų uždegimas) ir periodontitas (sunkesnis dantenų uždegimas, kai dantenos pradeda atsiskirti nuo dantų). Jas sukelia netinkama burnos higiena, rūkymas, cukrinis diabetas.

Kai kurie pacientai gali paveldėti polinkį prarasti dantis. Kai dantų praradimą lemia genai, dantys dygsta netaisyklingai – dažniausiai tinkamai neišsivysto jų šaknys ir tada gresia dantų iškritimas. Be to, praradus vieną dantį, atsiranda rizika prarasti ir dar kelis.

Dar dantis galima prarasti dėl kontraceptinių tablečių vartojimo, kai kurių kitų vaistų vartojimo, prastos mitybos, nekokybiškai atlikto protezavimo.

Kodėl svarbu atkurti dantis?

Netekus vieno, kelių ar visų dantų, burnos ertmėje atsiranda reikšmingų pasikeitimų, bloginančių visą burnos ertmės sveikatos būklę. Netekus net ir vieno danties, gali būti žalojami gretima esantys dantys, taip pat gali būti nepatogu kramtyti kietą maistą.

Be to, pacientas kenčia dėl pasikeitusios dantų estetikos – laikui neatstačius prarasto danties, gali pažemėti lūpų kampučiai, atsirasti raukšlių, o tai labiau sendina.
Netekus daugelio arba visų dantų nusidriekia dar didesnė problemų virtinė – pasidaro dar sudėtingiau kramtyti maistą ir vartoti kontrastingus gėrimus, o jautresnį skrandį turintiems pacientams dėl to gali sutrikti virškinimas. Be to, pasikeičia kalba ir tarimas, o situacijai blogėjant gali pradėti tirpti žandikaulio kaulas. Kai taip nutinka, prasideda žandikaulio nykimo procesas, lemiantis didelį likusių dantų jautrumą, dantenų skausmus ar kraujavimą, prastą burnos kvapą.

Taigi, siekiant išvengti nemalonių pojūčių, kurie atsiranda praradus vieną, kelis ar visus dantis, nedelsiant atvykite į kliniką „IROK“ ir sužinokite apie dantų atkūrimo galimybes.