Kodėl būtina reguliariai lankytis profilaktinei odontologo apžiūrai?

Vis dar manoma, jog pas gydytoją odontologą reikia apsilankyti tik kai skauda dantį ar atsiranda kiti nemalonūs simptomai. Remiantis apklausų duomenimis, profilaktiškai dantis tikrinasi vos kas ketvirtas lietuvis. Dažnai delsiama kreiptis į specialistus net ir dančiui suskaudus – pas gydytoją skubama tik tuomet, kai skausmas tampa nebepakeliamu. Implantologijos ir rekonstrukcinės odontologijos klinikos (IROK) specialistai įspėja, kad gydymą pradėjus tik ėmus progresuoti ligai ar jai įsisenėjus, jis gali būti daug sudėtingesnis ir primena, kodėl svarbu reguliariai tikrintis dantis profilaktiškai.

Gydytojai odontologai rekomenduoja profilaktiškai tikrintis dantis bent kartą metuose, net jei jaučiatės sveiki ir nepastebite jokių odontologinių ligų simptomų. Profilaktinės apžiūros metu metu specialistas įvertina ne tik dantų būklę bei galimus jų pažeidimus, bet ir paciento higienos įpročius, dantų priežiūros kokybę, dantenų, kaulo, burnos gleivinės, liežuvio būklę, patikrina, ar nėra jų pažeidimų, pakitusių audinių. Prireikus, padaroma rentgeno nuotrauka, padedanti tiksliai įvertinti giliųjų danties audinių (pvz. šaknies kanalų) būklę, pastebėti neišdygusius protinius dantis, cistas ir pan. Reguliarūs profilaktiniai vizitai padeda pastebėti dantų ėduonį bei kitas ligas ankstyvosiose stadijose ir laiku užkirsti kelią jų progresavimui. Įvertinus dantų būklę, pateikiamos individualios dantų ir burnos priežiūros rekomendacijos, prireikus, atliekamas reikalingas gydymas ar profilaktinės procedūros.

Taip pat reikėtų nelaukti ir kreiptis į gydytoją-odontologą pastebėjus pasikeitusią dantų spalvą, pajutus jautrumą valgant ar geriant kažką karšto, šalto ar saldaus, skausmą sukandant. Reikėtų sunerimti ir pastebėjus pasikeitusią dantenų spalvą, kraujavimą, apsinuoginusias dantų šaknis, jaučiant burnoje nemalonų skonį ar iš burnos sklindantį kvapą. Taip pat svarbu žinoti, kad bet kokia burnos gleivinėje, ant liežuvio ar lūpų atsiradusi ir ilgiau nei dvi savaites išliekanti žaizda, guzelis, spuogas ar kitas darinys gali būti besivystančio naviko simptomas, todėl būtina apsilankyti apžiūrai pas savo gydytoją odontologą. Pasak specialistų, dažnai dantų bei dantenų ligos ilgai nesukelia visiškai jokių juntamų simptomų ir gali būti laiku diagnozuojamos tik profilaktinės apžiūros metu.

Dantų ligų diagnozavimas ankstyvoje stadijoje sutaupo ir laiko, ir pinigų. Laiku nesprendžiamos odontologinės problemos gali grėsti įvairiomis komplikacijomis ir netgi dantų netekimu, todėl vėliau, tikėtina, gydymas bus ne tik sudėtingesnis, bet ir daugiau kainuos.

Nepamenate, kada profilaktiškai tikrinotės dantis? Nedelskite ir registruokitės pas gydytoją odontologą! Implantologijos ir rekonstrukcinės odontologijos klinikoje (IROK) Jūsų laukia profesionalūs specialistai, kurie itin kruopščiai įvertins Jūsų dantų ir burnos ertmės būklę, o prireikus atliks reikalingą gydymą.