Kas yra sinuso dugno pakėlimo operacija ir kada ji reikalinga?

Žandikaulio padėtis prieš atliekant dantų implantaciją yra svarbus kriterijus gydytojui. Nuo keteros (žandikaulio dalies, kurioje tvirtinasi dantys) aukščio ir pločio priklauso, ar implantacija bus komplikuota. Idealiu atveju, kai ketera didelė, implantus galima sriegti iš karto, tačiau, kai ketera yra žema, prieš implantaciją reikia atlikti papildomą procedūrą – sinuso dugno pakėlimo operaciją. Kas tai per procedūra?

Kuo svarbus sinusas?

Sinusas yra viršutiniame žandikaulyje esanti ertmė, išklota gleivine. Tai uždara ertmė, susijungianti su nosies ertme vidinėje pusėje. Kuo labiau išsiplėtęs sinusas ir sutirpusi žandikaulio ketera, tuo mažesnis žandikaulio aukštis.

Norint padidinti žandikaulio aukštį reikia atlikti chirurginę sinuso dugno pakėlimo operaciją, kurios tikslas pakelti viršutinio žandikaulio sinuso dugną sudarant pakankamai vietos būsimiems implantams. Šią procedūrą atlieka burnos chirurgas.

Kas tai per procedūra?

Sinuso pakėlimas yra chirurginė dantų kaulo persodinimo procedūra, atliekama ruošiant įsreigti dantų implantus viršutinio žandikaulio gale. Ši procedūra reikalinga ne visiems pacientams – tik tiems, kurie turi žemą žandikaulį.

Procedūros metu padidinamas žandikaulio keteros aukštis į sinuso dugną pridedant daugiau kaulo. Atlikus operaciją reikia laukti 6–8 mėnesius, kol į sinusą įdėtas kaulas prisitaiko ir tampa tarsi nuosavas. Tuomet jau galima sriegti implantus. Gydytojas įvertina, ar sriegti implantus galima iš karto atlikus sinuso dugno pakėlimo procedūrą, ar tik tada, kai žandikaulis tinkamai sugyja.

Kada ji reikalinga?

Gydytojas, atlikęs kompiuterinę tomografiją, gali įvertinti žandikaulio padėtį – kokybę, aukštį, plotį. Taip pat kompiuterinės tomografijos metu gydytojas vertina sinuso būklę ir tik tada sprendžia, ar pacientui reikalinga sinuso dugno pakėlimo operacija.

Jeigu sinusai pakitę, galimybės atlikti dantų implantaciją be sinuso dugno pakėlimo operacijos greičiausiai nėra. Visgi kiekvienas atvejis individualus, o šią procedūrą gydytojas gali paskirti tik nuodugniai įvertinęs situaciją.

Kiek laiko trunka?

Ši procedūra trunka 1–1,5 val. ir nėra skausminga, kadangi jos metu pacientui taikomas nuskausminimas medikamentais. Praėjus nuskausminimo poveikiui, reikėtų vartoti kitus gydytojo išrašytus nuskausminamuosius ir antibiotikus, kurie apsaugos nuo uždegimo.

Užsukite į kliniką „IROK“ ir sužinokite daugiau naudingų patarimų!