Kaip atpažinti periodontitą?

Periodontitas – tai ūmus uždegimas, pažeidžiantis dantis supančius audinius. Vystantis periodontitui, gali atsirasti nemalonus burnos kvapas ir dantenų jautrumas, o ligai progresuojant prasideda dantenų recesija – jos pasmunka, apnuogindamos danties kaklelį, o kaulas aplink dantį ima tirpti. Netekęs palaikančių audinių, dantis pradeda klibėti, blogiausiu atveju – iškrenta.

Paprastai periodontitas prasideda dėl prastos burnos ertmės higienos: ant nepakankamai kruopščiai valomų dantų kaupiasi apnašos ir susidaro akmenys – palanki terpė daugintis bakterijoms, kurios ir sukelia uždegimą. Ligai progresuojant, tarp dantenų ir dantų atsiranda tarpai – „kišenės“, o uždegimui apėmus giliuosius audinius, suyra danties cementas ir dantį laikantis kaulas, dantis tampa paslankus ir gali iškristi. Tokiu atveju, laukia ilgas gydymas su kaulo priauginimu, kad būtų galima įsriegti danties implantą.

Pirmieji periodontito požymiai atrodo palyginti nekaltai: dantenų ir dantų jautrumas bei nemalonus burnos kvapas. Rimti įspėjamieji signalai – tai dantenų kraujavimas, ypač
valantis dantis, „kišenės“, didesni tarpai tarp dantų ir apnuogintos dantų šaknys. Pastebėjus šiuos požymius, būtina nedelsiant apsilankyti pas specialistą, kuris parinks tinkamą gydymą ir užkirs kelią ligos progresavimui.

Geriausia periodontito profilaktika – dantų valymas dukart per dieną, skiriant dėmesio tarpdančiams – juos patartina išvalyti tarpdančių siūlu ar specialiu šepetėliu. Jeigu
pavalgius nėra galimybės išsivalyti dantų, reikėtų bent jau praskalauti burną vandeniu ar pakramtyti becukrės kramtomosios gumos. Periodontito profilaktikai svarbi ir reguliari burnos ertmės patikra bei profesionali burnos higiena, kuri turi būti atliekama du kartus per metus.

Jeigu atėjo laikas kasmetinei patikrai ar pastebėjote periodontito simptomų – Jūsų laukia profesionalūs „Implantologijos ir rekonstrukcinės odontologijos klinikos (IROK)“ specialistai. Jie greitai atliks kokybišką apžiūrą ir tiksliai diagnozuos ligą. Prireikus, kruopštūs IROK specialistai atliks beskausmę profesionalios burnos higienos procedūrą, padedančią sustabdyti ankstyvosios stadijos periodontito plitimą. O jei liga įsisenėjusi, patyrę IROK burnos chirurgai veiksmingai pašalins infekcijos židinius po dantenomis ir sudarys tolimesnį gydymo planą.