Ką pasirinkti norint tiesinti dantis? Dantų breketai ar tiesinimo kapos?

Dantų breketai – dažniausiai taikomas dantų gydymo būdas, kuris tinka ir suaugusiems žmonėms, ir paaugliams. Breketai gali būti metaliniai, o ieškantys estetiškesnio sprendimo, gali rinktis safyrinius breketus – jie yra pagaminti iš medžiagos, atspindinčios natūralią dantų spalvą, todėl yra beveik nepastebimi. Taip pat breketai gali būti pritvirtinti ir vidinėje dantų pusėje.

Dar viena breketų sistema – beligatūriniai breketai. Tai išmani dantų tiesinimo sistema, leidžianti jausti mažiau diskomforto ir suteikianti galimybę džiaugtis greitesniu dantų tiesinimu bei retesniais apsilankymais pas gydytoją.

Nešiojant breketus, pas odontologą teks lankytis kas 6-8 sav., apie porą metų. Žinoma, breketų nešiojimo trukmė priklauso nuo kiekvieno individualaus atvejo. Dar vienas kartais nutinkantis nepatogumas – breketai gali trintis į lūpas ar liežuvį, priklausomai nuo to, kurioje dantų pusėje yra pritvirtinti. Taip pat su breketais teks dažniau, t.y. po kiekvieno valgio, ir itin kruopščiai valyti dantis bei tarpdančius ir naudoti skalavimo skystį.

Vertinantiems komfortą ir besirūpinantiems savo įvaizdžiu, ortodontai siūlo breketų alternatyvą – dantų tiesinimą nematomomis kapomis, kurios veikia lygiai taip pat efektyviai, kaip ir breketai.

Jų didžiausi privalumai – kapos yra nematomos ir, kai labai reikia, jas galima išsiimti. Tačiau svarbu atminti, jog tam, kad sulauktumėte trokštamo rezultato, su jomis reikia išbūti 22 val. per parą. Kadangi kapos yra išimamos, jos nesukelia rūpesčių nei valant dantis, nei valgant – galima rinktis bet kokį maistą. Jos yra lengvos ir komfortiškos, nepažeidžia burnos gleivinės. Pas ortodontą reikės lankytis kas kelis mėnesius, ir, atsakingai jas dėvint, rezultatą pasieksite per 9-18 mėn. Nors kapų kaina yra aukštesnė už breketų, tačiau jas išbandžiusieji tvirtina, kad galimybė tiesintis dantis be jokio diskomforto tikrai to verta.

Jei sunku apsispręsti, kurį dantų tiesinimo būdą pasirinkti, tiesiog apsilankykite „IROK“ odontologijos klinikoje – mūsų specialistai plačiau papasakos apie kiekvieną šių metodų ir patars, kuris tinkamesnis Jūsų atveju.