Išimami ar fiksuoti dantų protezai

Dantų protezavimas – tai procedūra, skirta atkurti prarastus dantis ar jų eiles. Tuo pačiu atkuriama ir kramtymo funkcija bei sąkandžio funkcija. Dantų protezavimui gali būti naudojamos išimamos plokštelės, dantų tilteliai, karūnėlės, laminatės ar užklotai. Patyrę J. E. Milerių odontologijos klinikos „IROK“ specialistai, įvertinę paciento dantų ir burnos ertmės būklę, pageidavimus, įpročius, ankstesnes restauracijas, finansines galimybes kiekvienu atveju parenka tinkamiausią konkrečiam pacientui protezavimo metodą.

Kai nėra kitų protezavimo galimybių, gali būti atliekamas dantų atkūrimas išimamais dantų protezais. Išimami protezai naudojami tada, kai trūksta visų ar daugelio dantų. Didžiausias šių protezų privalumas – palyginti nedidelė kaina. Dažniausiai išimamus protezus renkasi vyresnio amžiaus žmonės. Nors šie protezai apsaugo žandikaulį nuo nykimo, padeda išlaikyti jo formą, užkerta kelią virškinimo problemoms, fonetiniams (kalbos) sutrikimams ir leidžia labiau pasitikėti savimi, kramtymo funkcija jais atkuriama tik dalinai, jie mažiau estetiški, stabilūs, juos sunkiau prižiūrėti. Kaskart pavalgius juos reikia valyti, miegant išsiimti. Burnoje slankiojantys, dirginantys gleivinę ir neretai gomurį žeidžiantys išimami dantų protezai neleidžia tinkamai sukramtyti maisto – dėl to dažnai sutrinka virškinimas. Jie nėra ir labai patvarūs – kramtant kietesnį maistą, gali įskilti.

J. E. Milerių odontologijos klinikoje „IROK“ kaip šiuolaikinė ir ženkliai kokybiškesnė alternatyva pilnai išimamiems protezams pacientams vis dažniau siūlomas protezavimas ant dantų implantų. Aukštos kokybės fiksuoti protezai užtikrina ne tik puikų estetinį vaizdą, bet ir visiškai atkuria natūralių dantų atliekamas funkcijas. Ant implantų fiksuotais dantų protezais kramtymo efektyvumas atkuriamas 100 proc., kai tuo tarpu dantų plokštelė šią svarbią funkciją atkuria tik iki 40 procentų. Kadangi protezuojant dantis ant implantų, dantis atkuriamas nuo šaknies iki vainiko, užtikrinama ir labai natūrali estetinė išvaizda.

Šiuolaikinis sprendimas praradusiems visus dantis – „All-on-4“ protezavimo metodika. Ją taikant, visi vieno žandikaulio dantys atkuriami tik ant keturių implantų. Naudojant šį implantacijos metodą, implantai sriegiami pakreipus juos tam tikru kampu į tą paciento žandikaulio vietą, kurioje yra didžiausias kaulo kiekis. Ant implantų fiksuojamas neišimamasis dantų protezas, kuris yra stabilus, nejuda kramtant, kalbant ar juokiantis, tad su juo visada galima jaustis komfortiškai ir pasitikinčiai, nesibaiminant, kad jis gali iškristi. Protezai ant implantų ne tik užtikrina ženkliai geresnę psichologinę savijautą, bet ir maksimaliai atkuria kramtymo funkciją – ji prilygsta kramtymui natūraliais dantimis. Kramtant maistą dantimis, atkurtais ant implantų, kaului tenka natūrali kramtymo apkrova, dėl kurios išvengiamas jo nykimas. Dar vienas svarbus šio metodo privalumas – vienos procedūros metu galima įsriegti visus reikiamus implantus ir pritvirtinti patogius laikinus dantis. Pasibaigus gijimo laikotarpiui, šie dantys pakeičiami nuolatiniais. Ant implantų tvirtinami protezais atkurti dantys atrodo natūraliai ir labai estetiškai. Dėl gydymo paprastumo šį dantų atkūrimo metodą galima taikyti bet kokio amžiaus žmonėms.

J. E. Milerių odontologijos klinikos „IROK“ specialistai kiekvienam pacientui siekia pasiūlyti patikimiausius, būtent jam pritaikytus gydymo būdus ir užtikrinti itin efektyvius bei ilgaamžius rezultatus.