Implantuojantis gyd. Edvinas Mileris: kodėl nusidėvi dantys?

Nors dantys sudaryti iš emalio – vienos tvirčiausių medžiagų žmogaus organizme, jie taip pat dėvisi. Paprastai tai vyksta dėl tiesioginio jų naudojimo, bet yra dar viena kenksminga dantų dėvėjimosi priežastis. Kodėl gi nusidėvi dantys ir kaip juos išsaugoti?

Pagrindinė dantų nusidėvėjimo priežastis, pasak „IROK odontologijos klinikos“ gyd. Edvino Milerio, yra stresas, dėl kurio atsiranda vadinamasis bruksizmas – griežimas dantimis.

„Griežimas dantimis dažniausiai vyksta nevalingai, paprastai – miegant. Būdami sąmoningi nebent dažnai stipriai sukandame dantis, kas taip pat jiems kenkia“, – pasakoja vienas iš klinikos įkūrėjų.

Dėl dantų griežimo, gydytojo teigimu, mūsų dantys sutrumpėja ir pajautrėja, nudyla jų emalis, jie gali įskilti ar net visiškai nuskilti – iškyla ne tik estetinių, bet ir funkcinių problemų.

„Nudilusiais dantų paviršiais yra sunkiau sukramtyti maistą, bruksizmas dažnai tampa apatinio žandikaulio smilkinio sąnario funkcinių sutrikimų priežastimi: atsiranda sąnario traškesiai, kartais – ir sąnario skausmas. Taip pat, dylant dantims, pažemėja sąkandžio aukštis, pasikeičia veido proporcijos, dėl ko žmogus atrodo vyresnis, nei yra iš tiesų, kinta kramtomųjų raumenų tonusas, dantys atrodo trumpi, kartais kalbant ar šypsantis jų gali iš vis nesimatyti. Dėl šių priežasčių žmonės jaučiasi nepatenkinti savo išvaizda“, – įspėja pašnekovas.

Laimei, dėl griežimo nusidėvėjusius dantis galima lengvai atstatyti mikroprotezais. Tam gyd. E. Mileris naudoja holistinis visų 28 dantų atkūrimo metodą. Tai estetinio protezavimo technika, kurios metu laminatėmis, užklotais ir įklotais pilnai atkuriamos visos paciento burnos ertmės funkcijos bei estetika. Šios procedūros metu atstatomi įskilę, nuskilę ar nusidėvėję dantys, atkuriamas taisyklingas sąkandis.

Holistinis 28 dantų atstatymo metodas taip pat leidžia sukurti Jūsų svajonių šypseną: dantys gali būti pašviesinti, prailginti, galima sumažinti tarp dantų esančius tarpus. Formuojant naujus dantis, E. Milerio teigimu, atsižvelgiama į paciento veido formą, šypseną, akių liniją ir kitus veido bruožus.
Jei ir Jūs kenčiate nuo griežimo dantimis, dėl kurio Jūsų dantys nusidėvėjo ir atsirado kitų estetinių bei funkcinių burnos ertmės problemų, atvykite į „IROK odontologijos kliniką“ ir mūsų specialistai pakonsultuos, kaip atkurti dantis ir sugrąžinti nepriekaištingą šypseną.