Burnos higienos specialistė J. Voronevskaja pataria: kaip tinkamai rūpintis burnos higiena namuose?
Siekiant turėti sveiką šypseną, dantų ir burnos higiena turi būti nepriekaištinga. Tai padeda užkirsti kelią galimoms dantų ir burnos ertmės problemoms ateityje, užtikrina gaivų burnos kvapą ir baltesnius dantis. Tačiau kaip nepasimesti tarp gausybės priežiūros priemonių, kurias matome parduotuvėse ir reklamose? Implantologijos ir rekonstrukcinės odontologijos klinikos (IROK) burnos higienos specialistė Julija Voronevskaja pataria, kokias burnos higienos priemones naudoti ir kaip rūpintis burnos higiena.
Dantų valymo priemonės
„Dantis valome bent du kartus per dieną, rytais ir vakarais, o idealiu atveju – po kiekvieno valgymo, tad rinkitės tik minkštą dantų šepetėlį. Kieti dantų šepetėliai dirgina dantenas ir braižo dantų paviršių, kenkia apsauginiam emalio sluoksniui.“ – ragina IROK specialistė J. Voronevskaja. Ji taip pat kviečia nepamiršti, kad būtina naudoti ir kitas pagalbines priemones: dantų siūlą, tarpdančių šepetėlius, vieno danties šepetėlius, padėsiančius pašalinti susikaupusius maisto likučius iš sunkiai įprastu šepetėliu pasiekiamų vietų.
Dėmesingas dantų valymas
„Valyti dantis reikia laikant šepetėlį palenkus 45 laipsnių kampu, vertikaliais, šluojamaisiais bei sukamaisiais judesiais aukštyn-žemyn ir nuo pat dantenų krašto iki danties vainikėlio viršūnėlės. Šepetėlis apima ne daugiau nei du dantis, todėl reikėtų valymą pradėti nuo vieno krašto ir keliauti link kito, kiekvienai dantų porą prabraukiant bent 6-8 kartus.“ – pasakoja burnos higienos specialistė. Kuo kruopščiau dantys valomi, tuo daugiau maisto likučių pašalinama ir mažėja rizika formuotis apnašoms, dantų akmenims, dėl kurių kyla tokios grėsmingos dantų ir burnos audinių ligos, kaip ėduonis, gingivitas, periodontitas.
Būtina valyti ne tik dantų paviršių
Anot pašnekovės, siekiant geriausių rezultatų, vien tik dantų valymo šepetėliu toli gražu nepakanka. „Po šio žingsnio, būtinai naudokite tarpdančių siūlą arba tarpdančių šepetėlį, kad būtų pašalinti likučiai sunkiausiai prieinamose vietose. Bakterijos taip pat kaupiasi ir ant liežuvio, tad jo valymui rinkitės šepetėlį su liežuvio valymui pritaikytu paviršiumi arba naudokite specialų liežuvio grandiklį.“ – skatina J. Voronevskaja. Praktinė patirtis įrodo: tik dėmesingas ir kombinuotas dantų valymas užtikrins maksimalią švarą, o kartu ir apsaugą nuo dantų ir dantenų problemų.
Norint, kad burnos higiena būtų efektyvi, reikia reguliariai atlikti ir profesionalią burnos higieną. Kviečiame tai padaryti IROK klinikoje. Procedūros metu bus kruopščiai pašalintos apnašos, atlikta išsami dantų apžiūra, o burnos higienistė Julija Voronevskaja patars ir parinks priemones, kurias turėtumėte naudoti burnos priežiūrai namuose.