Estetinis mikroprotezavimas – ne tik estetiniams trūkumams maskuoti

Jei vienu metu esate nepatenkinti ir savo dantų estetiniu vaizdu, ir tuo pačiu – jų funkcija, Jums gali padėti ypač kruopšti mikroprotezavimo rūšis – estetinis mikroprotezavimas. Tad kviečiame susipažinti su jo galimybėmis!

Estetinis mikroprotezavimas – minimaliai invazyvi procedūra, kurios metu, tausojant sveikus dantų audinius, galima sukurti estetiškai atrodančius ir puikiai funkcionuojančius dantis. Šios procedūros dėka galima atstatyti pažeistų ar netaisyklingai išdygusių dantų formą, spalvą, išsidėstymą lanke, skaidrumą, pašalinti tarpus tarp dantų. Taip pat mikroprotezavimas gali pakoreguoti nuskilusius, sutrumpėjusius dantis.

Toks dantų atstatymas ne veltui vadinamas estetiniu – naudojant įvairių rūšių keramiką, natūralūs danties audiniai atkuriami sluoksnis po sluoksnio, o tai leidžia nepaprastai tiksliai atkurti trūkstamų danties audinių spalvą, glotnumą, formą, blizgesį bei kitas smulkias detales ir sukurti ypač gražių, natūraliai atrodančių dantų efektą.

Svarbu pabrėžti, kad estetinis mikroprotezavimas gali išspręsti ne tik estetinius trūkumus, bet ir atkuria prarastą dantų funkciją. Tai ypač aktualu, jei dantys buvo sutrumpėję ar nuskilę.
Šoninių dantų kramtomiesiems paviršiams atstatyti paprastai naudojami įklotai, užklotai ar daliniai vainikėliai, kitaip vadinami karūnėlėmis. Šie mikroprotezai labai tiksliai atkuria ne tik danties formą, bet ir anatomines jo struktūras – vageles bei kauburėlius, kurie yra labai svarbūs, siekiant gerai sukramtyti maistą bei taisyklingo sąkandžio palaikymui.

Priekinių dantų paviršiams atstatyti paprastai naudojami kiti mikroprotezai – laminatės. Tai labai plonos porceliano ar presuotos keramikos plokštelės, kurios yra fiksuojamos ant dantų išorinio paviršiaus, nežalojant natūralių dantų audinių. Jas galima pagaminti pageidaujamo šviesumo, formos ir ilgio, sumažinti neestetiškus tarpus tarp dantų ir taip sukurti savo svajonių šypseną.

Atvykite į implantologijos ir rekonstrukcinės odontologijos kliniką „IROK“ ir mūsų specialistai smulkiau papasakos, kuo Jums gali būti naudingas estetinis mikroprotezavimas.