Dantų šalinimas ir jokio diskomforto? Ar tai įmanoma?

Pasak burnos chirurgų, dantų šalinimas – viena labiausiai pacientus bauginančių odontologinių procedūrų. Daugelis žmonių įsitikinę, jog ši procedūra sukelia daug nemalonių pojūčių ir emocijų. Klinikos „IROK“ specialistai pasakoja apie galimybę dantų šalinimą atlikti su bendrine nejautra, nejaučiant ne tik skausmo, bet ir jokio diskomforto.

Jų teigimu, bendrinė nejautra dažniausiai taikoma šalinant protinius dantis. Šiuos dantis rekomenduojama šalinti, kai jie yra nepagydomai pažeisti, netaisyklingai išdygę, aplink juos kaupiasi minkštasis apnašas, formuojasi apydančio audinių uždegimai, pūliniai. Protiniai dantys šalinami ir dėl jų formuojamų cistų, gretimų dantų gedimo, ortodontiniu tikslu, kartais net dėl navikinių procesų. Kiekvienu atveju, ar dantis reikia šalinti ir kada geriausia tai atlikti, gydytojas aptaria su pacientu individualiai.

Gydytojai įspėja, kad kuo ilgiau protiniai dantys išlieka burnoje, tuo labiau didėja patologijos rizika. Bėgant laikui, dėl šaknų formavimosi, gretimų struktūrų sudėtingėja ir protinių dantų šalinimo procedūra. Nors protinio danties traukimas gali būti atliekamas bet kokiame amžiuje, dar nesusiformavus šaknims ir nesant gretimų sisteminių ligų, jį atlikti lengviau.

Net neišdygę, asimptominiai protiniai dantys gali pakenkti gretimiems dantims, sukelti cistas ir gretimų minkštųjų audinių infekciją. Todėl ir juos, atlikus rentgeninį ištyrimą ir įvertinus neišdygusių dantų būklę bei padėtį, daugeliu atveju rekomenduojama šalinti.

Bendrinė nejautra dažnai pasitelkiama ir šalinant retinuotus (visiškai susiformavusius, bet dėl įvairių priežasčių neišdygusius) protinius dantis. Norint kuo mažiau traumuoti gretimas struktūras, atliekami pjūviai, dažnai tenka gręžti kaulą, dantį dalinti dalimis, po to tuos pjūvius užsiūti. Tokiu atveju protinių dantų šalinimas su bendrine nejautra, kai pacientas tiesiog užmigdomas ir pažadinamas jau po atliktos operacijos – neabejotinai geriausias pasirinkimas. Procedūros metu pacientas gali jaustis visiškai ramus – jo saugumu ir ramiu miegu rūpinasi patyrę gydytojai anesteziologai. Tiesa, po operacijos gali būti jaučiamas skausmas, tačiau jis sėkmingai kontroliuojamas gydytojo paskirtais skausmą malšinančiais vaistais.

Protinių dantų šalinimas su vietine nejautra ne tik leidžia lengvai, be jokių nemalonių pojūčių pamiršti ilgalaikes dantų problemas. Įvairiais moksliniais tyrimais įrodyta, kad pašalinus protinius dantis, 90 proc. atvejų pagerėja dantenų ir kaulo apie gretimus dantis būklė.

Klinikos „IROK“ gydytojai primena, kad prieš dantų šalinimą su vietine nejautra būtina specialisto konsultacija. Konsultacijos metu pacientas supažindinamas su operacijos eiga, aptariamos galimos individualios rizikos ir komplikacijos, suteikiama detali informacija, ko tikėtis ir kaip elgtis po operacijos.

Patikėkite dantų šalinimą patyrusiems klinikos „IROK“ burnos chirurgams, kurie pasirūpins, kad jis būtų atliktas greitai, sklandžiai ir be nemalonių pojūčių.