Dantų šaknų kanalų pergydymas. Kada jis reikalingas?

Visi sutiks, kad dantų gydymas – nėra malonus procesas, o jei tenka pergydyti jau kažkada sutaisytus dantų šaknų kanalus, nuotaika gali iš vis subjurti. Vis tik, šio proceso neatidėliokite, nes kanale pradėjusi plisti infekcija gali tapti grėsme ne tik Jūsų dantims, bet ir bendrai sveikatos būklei. Plačiau apie dantų šaknų kanalų pergydymą – šiame tekste.

Endodontija – tai infekcijos ar uždegimo pažeistų dantų šaknų kanalų gydymas, apimantis ir kanalų pergydymą. Šaknies kanalus dažniausiai tenka gydyti dėl ėduonies sukeltų pažeidimų, kurie paveikia danties šaknų kanalų sistemą.

Kalbant apie kanalų pergydymą, jo gali prireikti, jeigu atsinaujina ankstesnės dantų šaknų kanalų infekcijos simptomai, pastebima, kad kanalai užplombuoti nepilnai ir/ar nehermetiškai, šalia endodontiškai gydyto danties susiformavo pūlinys arba prieš tai vykdyto gydymo metu buvo užplombuoti ne visi kanalai.

Esant danties šaknų kanalų uždegimui, nesvarbu, ar danties šaknų kanalai gydyti, ar dar ne, pacientą neretai lydi ūmus skausmas, patinimas. Laimei, net ir pačiais sudėtingiausiai atvejais, pavyzdžiui, esant dideliam infekcijos židiniui, pasitelkiant gydytojo endodonto žinias, dantį vis dar galima išgelbėti. Tačiau, kaip ir kalbant apie visas ligas, pajutę patinimą ar skausmą, nedelskite, nes infekcija gali tapti grėsme ne tik Jūsų dantims, bet ir bendrai sveikatos būklei.

Endodontinis gydymas pradedamas infekuotų kanalų atvėrimu ir išvalymu. Šio darbo metu endodontas naudoja mikroskopą, kuris leidžia matyti tai, kas nėra matoma plika akimi: smulkias danties šaknies kanalo ertmes, papildomus itin smulkius danties kanalus, senų užpildų likučius. Taip pat danties šaknų kanalų gydymo metu naudojama moderni ultragarso įranga, o kai kuriais atvejais taikoma diagnostika 3D kompiuteriniu tomografu. Šis metodas leidžia aiškiai įvertinti šaknų kanalų anatominius ypatumus ir preciziškai tiksliai suplanuoti gydymą. Gydymas baigiamas hermetišku dantų šaknų kanalų užplombavimu.

Gydant kanalus, stengiamasi kiek įmanoma mažiau pažeisti danties audinius, nes pagrindinis tikslas – išsaugoti paciento dantį.

Jei jaučiate anksčiau minėtus danties uždegimo simptomus arba norite sužinoti, ar Jūsų dantys ir jų šaknų kanalai yra sveiki, atvykite į odontologijos kliniką „IROK“ ir mūsų specialistai atidžiai įvertins Jūsų burnos ertmės būklę.