Dantų implantai – ne tik senjorams: kada rekomenduojamas šis dantų atkūrimo metodas?

Vis labiau populiarėjantys dantų implantai – minimali, tačiau labai veiksminga intervencija, kuri padeda atkurti prarastus dantis. Kokiais atvejais gydytojai odontologai rekomenduoja rinktis būtent šį sprendimą?

Implantacija – išskirtinis metodas

Įprasta manyti, kad dantų netenkama ir apie jų atkūrimą susimąstoma tik vyresniame amžiuje. Tai – mitas: su dantų netekimu susiduria daugybė darbingo amžiaus, jaunų žmonių. Yra daugybė dantų netekimo priežasčių – burnos higienos trūkumas, apnašų ir dantų akmenų kaupimasis, įvairios dantų ir dantenų ligos, per reti apsilankymai pas gydytoją, genetiniai veiksniai ir dar daugiau.

Dantų implantai skiriasi nuo visų kitų dantų atkūrimo metodų, nes padeda atkurti ne tik dantį, bet ir jo šaknį. Pats implantas ir yra dirbtinis šaknies pakaitalas, įsriegiamas į žandikaulio kaulą. Taip sukuriamas nuolatinis, tvirtas pagrindas ir struktūra būsimam dančiui.

Štai kokiais atvejais dantų implantacija yra rekomenduojamas gydymo kelias:

  • Siekiant palaikyti geras dantų ir burnos funkcijas. Dantų implantai atlieka svarbų vaidmenį puoselėjant kokybiškas bendras burnos funkcijas: implantas, veikdamas kaip danties šaknies pakaitalas, garantuoja tvirtą danties padėtį, užtikrina tinkamą kramtymo atramą (kramtymą atkuria net 80-100 proc.!), padeda išsaugoti sveiką žandikaulio kaulą.
  • Siekiant užkirsti kelią galimoms komplikacijoms. Netekus dantų, jų praradimo pasekmės tęsiasi ir toliau: ima nykti žandikaulio kaulas, į trūkstamo danties vietą krypsta kaimyniniai dantys, todėl deformuojasi sąkandis, dėl pasikeitusio kramtymo krūvio sunku kokybiškai sukramtyti maistą ir gali kilti įvairių virškinimo sutrikimų. Efektyviausias būdas kovoti su visais šiais sveikatos padariniais – būtent dantų implantai.
  • Siekiant ilgaamžio sprendimo. Skirtingai nei kitos dantų atkūrimo priemonės – išimami protezai, dantų vainikėlių tiltai ir pan. – yra labai ribotą tarnavimo trukmę turintys metodai. Tuo tarpu dantų implantai yra ilgalaikiškiausias dantų atkūrimo sprendimas. Jei ieškote išeities visam gyvenimui, verta pasvarstyti būtent apie šį gydymo būdą!
  • Psichologinis aspektas. Netekus dantų, neišvengiamai kenčia ir šypsenos bei veido estetika: dėl bedantės šypsenos vengiama bendrauti, kyla įvairių psichologinių kompleksų, svyruoja pasitikėjimas savimi. Galimybė be baimės šypsotis, juoktis ir valgyti be skausmo, nerimo ar bereikalingo susivaržymo yra be galo svarbi ir turi didelę įtaką Jūsų gyvenimui!

Nelaukite, kol dantų netekimas peraugo į rimtesnę problemą. Kviečiame susipažinti su neribotomis dantų atkūrimo galimybėmis ir išsirinkti Jums tinkamą. Laukiame Jūsų IROK klinikoje!