Daivos istorija: „gavau daugiau, nei tik naują šypseną“

„Gyvenau tarsi užburtame rate“ – atvirauja pacientė Daiva (39 m.), netikėtai praradusi dantis ir pasitikėjimą savimi. Šiandien plačiai besišypsanti moteris įsitikinusi: 28 dantų atkūrimas pakeitė jos gyvenimą.

image

-Daiva, šiandien Jūsų šypsena užburia.
Ar taip buvo visada?

-Dėkoju (šypsosi). Deja, gražia šypsena džiaugiausi tikrai ne visada. Susilaukus sūnelio, motinystės pradžią užtemdė puolančios ligos. Savijauta buvo prasta, organizmas labai nusilpo. Papildomo streso suteikė ir su motinyste į gyvenimą atėję pokyčiai. Dantys labai nukentėjo – jie ėmė dilti, trupėti, skilinėti, patamsėjo ir atrodė neestetiškai. Galiausiai, dalies dantų iš viso netekau. Tai buvo labai tamsus laikotarpis, kurio nė už ką nenorėčiau pakartoti.

-Ar dantų netekimas paveikė Jūsų gyvenimą?

-Ne tas žodis. Ne tik paveikė, bet ir pakeitė! Nukentėjo net elementarūs, gyvenimiški dalykai. Labai mėgstu džiovintus vaisius, uogas, riešutus. Iki šiol su siaubu atsimenu, kaip kandant lazdyno riešutą, nuskilo pusė danties… taigi, net mėgstamus užkandžius ir patiekalus teko pamiršti. Atsirado ir skausmas – dantys tapo ypač jautrūs šalčiui ir karščiui, apie ledus net pagalvoti nenorėjau. Bet man, kaip moteriai, labiausiai skaudu buvo dėl estetikos… Kaip aš sakau, aplink save pasistačiau kompleksų sieną. Viskas tapo nebemiela, apie išėjimą į miestą ar susitikimą su draugėmis nebuvo nė kalbos (atsidūsta). Turbūt, tai galima vadinti depresija.

image

-Kas pastūmėjo pokyčių link?

-Tai užtruko. Augant sūnui, įpusėjus vaiko priežiūros atostogoms, panorau grįžti į įprastą gyvenimo ritmą. Nors kompleksavau, išdrįsau susitikti su seniai nematytomis draugėmis ir išsipasakojau apie savo išgyvenimus. Jos įkalbėjo ryžtis pokyčiams ir susigrąžinti pasitikėjimą savimi. Taip priėmiau sprendimą, kuriuo džiaugiuosi iki šiol.

-Ar iki tokio rezultato, kokį turite dabar, nuėjote ilgą kelią?

-Apėjau daugybę klinikų, kol radau man tinkančią ir patinkančią: tai buvo IROK klinika. Malonūs, šilti specialistai, jaukus interjeras – viskas man čia patiko. Gydytojas Edvinas Mileris atidžiai įvertino mano būklę. Dantys buvo sugedę ir nusidėvėję: kai kur reikėjo dantų laminačių, o kitur – net implantų. Todėl pasiūlė taikyti 28 dantų atkūrimo metodą. Buvau išvarginta skausmo ir nuolatinio nepasitikėjimo savimi, todėl beliko tik sutikti (šypsosi).

-Kaip atrodė toks dantų atkūrimo procesas?

-Prie mano šypsenos dirbo visa gydytojų komanda – nuo burnos higienisto iki implantuojančio gydytojo. Jaučiausi kaip tikra superžvaigždė (juokiasi). Iš pradžių buvo plombuojami nusidėvėję, sugedę dantukai, o į prarastų šoninių dantų vietą įsukti implantai. Tolesnis etapas buvo ypač malonus – čia jau prasidėjo estetika (šypsosi). Su dantų technikais derinome būsimos šypsenos estetiką, dantų laminačių priekiniams dantukams formą, spalvą. Atkurdami dantis, gydytojai atsižvelgė į mano veido kontūrus, formą, akių liniją, todėl rezultatas atrodo labai natūraliai.

image

-Ką Jums suteikė dantų atkūrimas?

-Tai – tikrai daugiau, nei vien spindinti šypsena. Jaučiuosi lyg naujai gimusi. Nesėdžiu užsidariusi namuose, visam laikui atsisveikinau su kompleksais. Nuo šiol turiu tvirtus dantis, todėl maisto gaminimas vėl tapo švente! O mano sūnus turi labai laimingą mamą (juokiasi).

image

-Ką pasakytumėte pacientams, nesiryžtantiems atkurti savo dantų?

-Nelaukite, nes problema niekur nedings. Išdrįskite savo draugams ir artimiesiems atsiverti apie patiriamus kompleksus ir išgyvenimus. Galbūt taip gausite gyvenimą gelbėjantį patarimą? Juk geriausias laikas pokyčiams – šiandien!

Kviečiame pasikonsultuoti dėl dantų implantų jau dabar!

Registruotis