Antano istorija: „siekiant pokyčių, metai – ne kliūtis“

„Aš esu gyvas įrodymas, kad keistis – niekada ne vėlu“– šypsosi senjoras Antanas. 90-metis rodo pavyzdį gerokai jaunesniems: aktyvus, viskuo besidomintis senjoras kiekvieną dieną pasitinka su šypsena. Jos pavydėti gali daugelis: inovatyvios dantų implantacijos dėka, Antanas džiaugiasi natūraliai atrodančiais, puikiai funkcionuojančiais dantimis. „Gailiuosi tik vieno dalyko – kad šiam žingsniui nesiryžau anksčiau“– tikina pašnekovas.

image

Dantų netekusių pacientų daugybė. Jų istorijos – labai skirtingos.
Kokia gi jūsiškė?

-Bėgant metams, mano dantys ėmė silpnėti, tapo negražūs. O stomatologų bijojau… Maniau, kad gydymas bus labai ilgas ir skausmingas, todėl nemėgau lankytis pas gydytojus. Valantis dantis, dantenos kraujuodavo, bet nekreipiau dėmesio – gi išsivalius, viskas praeidavo. Vėliau dantys ėmė klibėti, tapo labai jautrūs, skausmingi. Net vaistai negelbėjo… Deja, kai pagaliau nuėjau pas daktarus, sužinojau, kad dantų gelbėti neverta, teks traukti. Taigi, ilgus metus gyvenau išvis be dantų.

-Kaip jautėtės netekęs dantų?

-Mažėjo dantų, o problemų – daugėjo, kad jas kur..! Sunkiai kramčiau maistą, turėjau atsisakyti skanių žmonos ruoštų valgių. Protezai nelaikydavo, krisdavo. O kur dar grožis… žinote, sakoma, kad svarbiausia, jog vyras būtų už kipšą gražesnis (juokiasi), tačiau tai – netiesa. Išvaizda svarbi ir mums. Kalbėdavau prisidengęs ranką burna, ėmiau mažiau šypsotis. Labai pergyvenau, bet niekam nesakiau. Tik artimiausi žmonės viską matė ir suprato.

image

-Kentėjote, vengėte gydytis, o galiausiai – tarsi pripratote prie liūdnų pokyčių…
Kaip gi pasiryžote dantų atkūrimui?

-Turbūt taip ir būčiau gyvenęs be dantų, jei ne rytinis laikraštis! Labai domiuosi viskuo, kas vyksta Lietuvoje, iki šiol daug skaitau. Laikraštyje buvo skelbimas apie atvirų durų dienas IROK klinikoje ir kvietimas konsultacijai dėl dantų atkūrimo. Šita žinia pasitaikė labai laiku – buvau pavargęs nuo sunešiotų, krentančių ir trinančių protezų.

Apžiūrėjęs mano burną, gydytojas Edvinas Mileris paaiškino, kad yra naujoviškas dantų atkūrimo būdas – implantacija. O aš gi smalsus, pasidarė įdomu – kaip šita metodika veikia, kokia jos nauda. Pasidomėjęs sužinojau, kad po dantų implantacijos galima drąsiai mėgautis maistu, pilnai atkuriamas kramtymas, o naujieji dantys niekur neiškris. Ir svarbiausia, viskas bus atliekama be jokio skausmo! Patikėjau, kad galiu atgauti seniai prarastus dantis.

-O baimių jokių nebeliko?

-Šiek tiek neramino pati operacija – ar tikrai neskaudės, ar nepavojinga… Juk man jau devyniasdešimt, nors širdyje – gerokai mažiau (juokiasi)! Tačiau klinikoje man papasakojo apie nuskausminimą ir nuramino, kad dantų atkūrimas tinka bet kokio amžiaus pacientams. Sveikata, nepaisant prarastų dantų, nesiskundžiu, todėl galutiniai apsisprendžiau: tik pirmyn!

-Papasakokite apie pačią procedūrą.
Kaip ji vyko?

-Po apžiūros, gydytojai pasakė, kad reikalas rimtas: implantų reikėjo abiems mano žandikauliams. Pasitarėme ir priėmėme puikų variantą: į viršutinį žandikaulį man sriegė 4 implantus ir ant jų tvirtino nenuimamą protezą. Tai – vadinamasis „Visi ant keturių“ metodas, kuris man labai tiko.

Apatiniam žandikauliui nutarėme taikyti kitokį metodą: sriegė tik du implantus, o ant jų tvirtino nuimamą protezą. Toks sprendimas leido sutaupyti, o protezai ant implantų fiksuojasi tiesiog puikiai! Kalbu, juokiuosi drąsiai. O svarbiausia – ir vėl galiu džiaugtis savo mėgstamais patiekalais (šypsosi).

Procedūra tikrai nebaisi – jos metu nieko nejaučiau. Neskaudėjo ir po operacijos: rūpinausi savimi, ilsėjausi, gėriau paskirtus vaistus. Visas gydymas užtruko gerą pusmetį, tačiau dabar džiaugiuosi puikiu rezultatu.

image

-Antanai, Jūsų šypsena – išties spindinti! Kaip jaučiatės šiandien?

-Šypsena nemeluoja. Visi sako, kad atjaunėjau (juokiasi)! Iš tikrųjų jaučiuosi taip, lyg kažkas būtų nubraukęs kelis dešimtmečius. Tai – vienas geriausių sprendimų mano gyvenime. Dėkoju IROK klinikos gydytojams už puikų darbą ir palaikymą. Iki šiol neatsidžiaugiu savo naujais dantimis. Įsitikinau: jeigu nori pokyčių, amžius – tikrai ne kliūtis.

image

Gydytojo odontologo-implantuojančio gydytojo Edvino Milerio komentaras:

„Antanas pas mus atėjo jau be dantų. Situacija buvo rimta, tačiau net ir sudėtingiausiems atvejams visada randame šaunų sprendimą. Gydydami Antaną, taikėme „All on 4“ ir dviejų lokatorių metodikas. Į viršutinio žandikaulio kaulą sriegėme keturis implantus. Tokio skaičiaus pilnai pakanka tam, kad jie galėtų atlaikyti dantims tenkantį kramtymo krūvį. Fiksuojamą laikinųjų dantų protezą Antanui pritvirtinome jau kitą dieną po implantavimo. Implantams prigijus, laikiną protezą pakeitėme nenuimama nuolatinių dantų restauracija.

Apatiniam paciento žandikauliui puikiai tiko ekonomiškos implantacijos taktika – į kaulą sriegėme du implantus-lokatorius. Ant jų tvirtinome kokybišką nuimamą protezą. Protezas tvirtai laikosi ant implantų, nesukelia diskomforto, atkuria kramtymo funkciją ir atrodo natūraliai.

Tinkamai parinkti implantai padeda daugeliui pacientų ir yra saugūs net senjorams. Antanas – puikus to pavyzdys“.

Kviečiame pasikonsultuoti dėl dantų implantų jau dabar!

Registruotis