Ar verta nerimauti, jog organizmas atmes implantuotus dantis?

Prieš dantų implantavimo procedūrą dažnai kyla įvairiausių klausimų. Vienas dažniausių – ar organizmas gali implantus atmesti, kitaip tariant, ar jie gali neprigyti. Į šį klausimą atsako ilgametę patirtį atliekant dantų implantavimo procedūras turintys J. E. Milerių odontologijos klinikos „IROK“ specialistai.

Pasak jų, Implantai gaminami iš biologiškai suderinamų su kaulu medžiagų – titano, cirkonio ar jų lydynio ir yra ypatingai tvirti. Tam, kad greičiau ir tvirčiau suaugtų su kaulu, jų paviršius yra porėtas. Iš pradžių implantas fiksuojamas mechaniškai, o po to per kelis mėnesius turi tvirtai įaugti į žandikaulio kaulą. Anot patyrusių gydytojų odontologų, komplikacijų po implantavimo būna įvairių, kaip ir po kiekvienos burnos chrurgijos operacijos. Viena iš jų – danties implanto neprigijimas. Tačiau specialistai užtikrina, kad tai – labai reta komplikacija, pasitaikanti vos 2-3 proc. visų gydymo atvejų. Dažniausiai ji susijusi su rūkymu arba sisteminėmis ligomis. Implantų neprigijimą gali nulemti ir uždegimas, nusilpęs organizmas, netinkama burnos higiena, vartojami vaistai, dantenų storis ir nepakankamas žandikaulio kaulo kiekis ar tankis. Jei implantas neprigyja, tai yra nesuauga su kaulu, implantavimo procedūrą maždaug po 3 mėnesių reikia pakartoti. Pakartotinė procedūra yra nemokama. Tik implantui tvirtai suaugus su žandikaulio kaulu ant jo tvirtinamas protezas.

Siekiant užtikrinti kuo mažesnę implanto atmetimo tikimybę, labai svarbu rinktis patikimų gamintojų, laiko patikrintus implantus. Šiuo metu siūloma daugybė skirtingų implantų rūšių ir nors visi jie iš iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti vienodi, pasak patyrusių specialistų, visgi jie skiriasi savo kokybe, patikimumu, ilgaamžiškumu, skirtinga prigijimo trukme bei implantavimo metodikomis. Gamintojai siūlo plonesnius ir storesnių, trumpesnius ir ilgesnius implantų modelius, kuriuos kiekvienam pacientui pagal jo žandikaulio kaulo būklę galima pritaikyti individualiai. Labai svarbus ir tai, koks yra danties implanto paviršius. Implantų gamintojai atlieka daugybę tyrimų, stengdamiesi pagaminti kuo labiau su žandikaulio kaulu biologiškai suderinamus implantus, kad jiems prireiktų kuo mažiau laiko su juo suaugti ir būtų užtikrinta kuo mažesnė jų atmetimo rizika. J. E. Milerių odontologijos klinikoje „IROK“ naudojami aukščiausios kokybės šveicariški dantų implantai „Straumann“, pasižymintys aukščiausiais prigijimo rodikliais. Šie implantai gaminami iš patentuoto titano ir cirkonio lydinio – Roxolid, kuris yra net 35 proc. tvirtesnis už titaną ir yra geriau biologiškai suderinamas su kaulu, o unikalus „SLActive“ implanto paviršius gijimo procesą padaro dvigubai greitesniu. Atliktų tyrimų duomenimis, naudojant šiuos implantus, net ypatingai sudėtingais atvejais pavyksta pasiekti didesnį nei 99 proc. implantų prigijimą.

Klinikos „IROK“ specialistai primena, kad implanto prigijimas priklauso ne tik nuo implanto pasirinkimo, bet ir nuo implantuojančio gydytojo patirties bei tiksliai atlikto darbo. Tik ilgametę patirtį šioje srityje turintys profesionalai gali užtikrinti minimalią implanto atmetimo riziką ir maksimaliai kokybišką rezultatą. Siekiant išvengti komplikacijų, taip pat svarbu po implantacijos laikytis gydytojo paskirto režimo, vartoti paskirtus medikamentus, taip pat maždaug savaitę nesimaudyti karštoje vonioje, pirtyse, vengti fizinio krūvio. Taip pat reikia nepamiršti, jog norint užtikrinti implantų ilgaamžiškumą, reikalinga gera jų priežiūra – kasdienė burnos higiena bei apsilankymas pas profesionalų burnos higienistą bent dukart metuose. Gydytojai odontologai užtikrina, kad laikydamiesi šių rekomendacijų, implantuotais dantimis džiaugsitės gal net visą gyvenimą (daugelis gamintojų savo implantams suteikia viso gyvenimo garantiją).