3 priežastys, kodėl geriau nedelsti atlikti dantų implantaciją

Praradus vieną ar kelis dantis, dažnai tai neatrodo didelė problema, todėl jų atkūrimas atidedamas vėlesniam laikui. Implantologijos ir rekonstrukcinės odontologijos klinikos (IROK) gydytojai primena, kad prarastas dantis ilgainiui lemia ne tik nuolat prastėjančią estetinę išvaizdą, bet ir sukelia nepageidaujamus procesus žmogaus organizme bei įvairias sveikatos problemas.

Patyrę specialistai įvardina 3 pagrindines priežastis, kodėl geriau nedelsti atlikti dantų implantaciją.

  1. Viena pagrindinių problemų, atsirandanti praradus dantį ar kelis – žandikaulio kaulo nykimas. Delsiant atlikti implantaciją, organizmas siekia pats kompensuoti žandikaulio apkrovos pasiskirstymą. Žandikaulio kaulas prarasto danties vietoje negauna reikiamo krūvio, nebeatlieka jokios funkcijos, todėl ima tirpti, pažeisdamas sveikų dantų šaknis, todėl atsiranda tikimybė ilgainiui ir juos prarasti. Šalia esantys dantys ima krypti vienas į kitą, o tiesiogiai priešais esantis sveikas dantis, priklausomai nuo to, ar jis yra viršutiniame, ar apatiniame žandikaulyje, nusileidžia arba pakyla. Dėl padidėjusio krūvio sveiki dantys greičiau dyla. Netekus daugiau dantų dėl žemėjančio sukandimo aukščio gali pakisti ir veido forma, įdubti lūpos, o aplink jas – formuotis raukšlės. Smarkiai nutirpus žandikaulio kaului, implantacija tampa sudėtingesnė. Gali nepakakti kaulinio audinio implantui įsriegti, todėl reikės papildomos kaulo priauginimo procedūros. Uždelsus, gali prireikti ir šalia esančių dantų gydymo, tad implantavimo procedūra ne tik užtruks ilgiau, bet ir bus ženkliai brangesnė.
  2. Pagrindinis prarastų dantų implantavimo tikslas – atkurti pilnavertę kramtymo funkciją. Atsiradęs tarpas po danties netekimo komplikuoja burnos higienos priežiūrą, skatina šalia esančių dantų slinkimą, todėl suprastėja sąkandis, tampa sunkiau kokybiškai sukramtyti maistą. Dėl prastai sukramtyto maisto gali sutrikti virškinimas, atsirasti įvairių skrandžio negalavimų. Nesant galimybės sukramtyti kietesnių maisto produktų, dėl nepilnavertės mitybos organizme gali imti trūkti įvairių mikroelementų, pablogėti bendra žmogaus savijauta.
  3. Prarasti dantys gali sukelti šveplavimą ar kitus fonetinius kalbos sutrikimus, todėl pablogėja dantų netekusių žmonių gyvenimo kokybė, jie pradeda jausti nepasitikėjimą savimi.

Implantologijos ir rekonstrukcinės odontologijos klinikos (IROK) gydytojai pabrėžia, kad netekus net vieno danties, reikėtų nedelsti ir pasidomėti implantacijos galimybėmis. Kuo ilgiau delsiama, tuo sudėtingesnė ir ilgesnė dantų atkūrimo procedūra laukia ateityje.