28 dantų atkūrimas laminatėmis: viskas, ką reikia žinoti

Bėgant metams, keičiasi ne tik mūsų kūno bei veido išvaizda, bet dantų būklė. Nors galbūt to ir nepastebėjote, tačiau nudilę dantys iškreipia veido bruožus ir gali mus pasendinti anksčiau laiko. Jei esate nusiteikę ne tik susitvarkyti kai kurias estetines dantų problemas, bet ir atgauti jaunatvišką išvaizdą, verta pasidomėti unikalia 28 dantų atkūrimo mikroprotezais sistema.

Holistinis 28 dantų atkūrimas – tai estetinio protezavimo technika, kurios metu laminatėmis, užklotais ir įklotais pilnai atkuriamos visos paciento burnos ertmės funkcijos bei estetika.

Šios procedūros dėka atstatomi ne tik nuskilę ar įskilę, tačiau ir dėl dantų griežimo nusidėvėję dantys.

Kodėl tai yra svarbu? Nudilę dantys ne taip gerai sukramto maistą, taip pat jie ilgainiui tampa apatinio žandikaulio smilkinio sąnario funkcijų sutrikimų priežastimi, nulemiančia sąnario traškesius ar net skausmą. Ne mažiau svarbu – dėl nudilusių dantų pasikeičia sąkandžio aukštis, o dėl to pakinta ir žmogaus veido proporcijos, žmogus atrodo vyresnis, nei yra iš tiesų.

Holistinio 28 dantų atkūrimo metu taip pat yra sprendžiamos estetinės problemos – dantys gali būti pašviesinti, prailginti, galima sumažinti tarp dantų esančius tarpus. Formuojant naujus dantis, atsižvelgiama į paciento veido formą, šypseną, akių liniją ir kitus veido bruožus. Taip pat paciento prašoma atnešti savo nuotraukų iš jaunystės ar iš tų laikų, kai dantys dar nebuvo deformuoti ir nudilę.

Nauji dantys formuojami, pasitelkiant pažangiausius mikroprotezus: laminates, užklotus ir įklotus. Laminatės arba venyrai – tai itin plonos keramikinės restauracijos, tvirtinamos ant priekinių dantų paviršiaus, nežalojant natūralių dantų audinių. Tuo tarpu įklotai ir užklotai yra pasitelkiami, siekiant atkurti krūminių dantų estetinį vaizdą bei funkciją. Gaminant šias restauracijas, atkuriamos dantų anatominės struktūros: forma, kauburėliai, vagelės ir kitos detalės. Tai leidžia sukurti ne tik ypatingai natūralią išvaizdą, bet ir tiksliai atkurti taisyklingą sąkandį.

Prieš pradedant visų dantų atkūrimo procedūras, parengiamas būsimos dantų išvaizdos projektas. Ant specialaus modelio, atkartojančio paciento dantų būklę, tvirtinami planuojamų restauracijų atitikmenys ir pacientas gali pamatyti, kaip atrodys naujoji šypsena, dar nepradėjus gydymo procedūrų. Dar daugiau – esant poreikiui, pacientas būsimus dantis gali išbandyti savo burnoje. Tam teks pagaminti laikinus plastmasinius vainikėlius, kuriuos perkėlus į paciento burną, jis turės galimybę kurį laiką pagyventi su savo būsimais dantimis ir įsitikinti, ar jį tenkins gydymo rezultatas, ar jis gerai jausis su naujai atkurtu sąkandžiu.

Svarbu paminėti, kad tvirtinant mikroprotezus, yra naudojama minimaliai invazyvi technika – dantys šlifuojami arba labai minimaliai, arba visai nešlifuojami.

Pasak implantologijos ir rekonstrukcinės odontologijos klinikos „IROK“ gydytojų odontologų, pamatę savo naują šypseną, pacientai negali nuslėpti džiaugsmo – pasikeičia jų veido išraiška, jie jaučiasi bent 10 metų jaunesni, padidėja jų pasitikėjimas savimi.