Stresas – nematomas dantų vagis

Ne veltui sakoma, kad stresas – opi XXI amžiaus problema. Dėl įtempto gyvenimo būdo, daugybės įsipareigojimų, su kone nuolatine įtampa susiduria kone kiekvienas: nuo mokyklinuko iki senjoro. Stresas atima ne tik gerą nuotaiką, darbingumą, bet ir… dantis.

Jaunų žmonių problema

Odontologai pastebi neraminančią tendenciją: vis daugiau, ypač jauno amžiaus, pacientų kenčia nuo itin stipraus dantų nusidėvėjimo: sužemėjusio sąkandžio, nudilusių dantų paviršių, aptrupėjusio emalio ir kitų pažeidimų. Specialistai tikina, kad pagrindinė tokios būklės pasekmė – stresas. Kuo jis čia dėtas?

Anot IROK klinikos gydytojo odontologo Edvino Milerio, viena didžiausių šio amžiaus bėdų – negebėjimas streso išreikšti sveikais būdais. „Kasdien patiriame daugybę emocijų. Ne visos jos teigiamos. Deja, negebant ar neturint galimybės sveikai išlieti susikaupusių emocijų, jos randa išėjimą kitais būdais. Vienas tiesiausių kelių – bruksizmas, arba griežimas dantimis, o tai labai kenkia dantų ir burnos ertmės sveikatai“.

Pašnekovo teigimu, yra neginčijamas ryšys tarp patiriamo streso ir mūsų fizinės sveikatos kokybės. „Nuolatinė įtampa, nusilpusi imuninė ir nervų sistema prisideda prie bruksizmo atsiradimo. Tai ypač aktualu jauniems, darbingo amžiaus pacientams, nes jie patiria daugiausiai stresinių išgyvenimų“.

Registracija internetuSusisiekti

Praneša organizmas

Vienas didžiausių bruksizmo iššūkių tas, kad šis procesas nėra jaučiamas. Dantimis paprastai griežiama miego metu, todėl pacientai šio proceso nepastebi ir mato tik skaudžias pasekmes. Kaip efektyviai reaguoti į griežimą dantimis?

Pasak gydytojo, svarbiausia – laiku pastebėti mūsų kūno siunčiamus signalus. „Jeigu matote bent kiek nutrupėjusius dantų paviršius, pakitusią spalvą, o dantys atrodo tarsi sutrumpėję, laukti negalima. Deja, uždelsus spręsti šią problemą, dantys būna pažeidžiami negrįžtamai ir tenka juos šalinti“.

Profesionalią pagalbą suteikus laiku, pacientų laukia džiuginantys rezultatai. Ne tik estetiškai atkurti nusidėvėję, pažeisti dantys, bet ir pritaikytas sėkmingas bruksizmo gydymas, leisiantis išvengti griežimo dantimis ateityje.

Padeda geriausi specialistai

Anot E. Milerio, bruksizmo gydymas yra didelio atsidavimo ir žinių reikalaujantis procesas. „Kiekvieno paciento sveikimo kelias – išskirtinis, tačiau nepriklausomai nuo iššūkio rimtumo, visada suteikiame visapusišką ir efektyvų gydymą.“

Gydant bruksizmą, daugeliui pacientų padeda apsauginės okliuzinės kapos: tai komfortiška, individualiai pagaminta dantų apsauga, dėvima nakties metu ir taip apsauganti nuo bruksizmo žalos dantims. Dėvėdamas tokias kapas, pacientas gali taisyklingai kvėpuoti pro nosį, o veido raumenys „išmoksta“ dirbti tolygiai ir yra efektyviai atpalaiduojami. Tuo tarpu tais atvejais, kai bruksizmas būna pavojingai paveikęs daugumą dantų, reikalinga profesionali kompleksinė pagalba ir skirtingų sričių gydytojų įsitraukimas.

IROK klinikoje tokiems pacientams rekomenduojamas 28 dantų atkūrimo metodas – inovatyvus, visapusiškas burnos ertmės funkcijos bei estetikos atstatymas. Pasitelkiant naujausias metodikas, ne tik gydomas bruksizmas, bet ir atkuriami nudilę dantų paviršiai, nuskilę, įskilę ar kitaip nusidėvėję dantys.

Išgyvenate stresą? Pastebėjote nemalonius dantų pokyčius? Kuo skubiau pasirūpinkite savo sveikata ir registruokitės vizitui IROK klinikoje. Čia Jūsų laukia odontologijos profesionalų komanda su gydytoju E. Mileriu priešakyje!

Registracija internetuSusisiekti