Skausmas veido srityje gali išduoti apie pavojingus sutrikimus

Smilkininis apatinio žandikaulio sąnarys atsakingas už visus žandikaulio judesius. Jeigu šis sąnarys funkcionuoja netinkamai, greičiausiai tam tikrus signalus jau pajutote: sunku išsižioti, girdite traškesį kramtant, kankina veido, galvos, sprando skausmas, spengimas ausyse. Pasireiškus šiems ar panašiems simptomams, mažai kas susimąsto, kad tai gali turėti sąsajų su žandikaulio sąnariu. Nežinodami priežasties, pacientai vaistais slopina požymius, tačiau problema tokiu būdu nejuda iš vietos arba tampa vis aršesnė.

Kas lemia žandikaulio sąnario ligas?

Remiantis statistikos duomenimis, apatinio žandikaulio sąnario sutrikimai dažnai vargina 20-40 metų žmones. Sutrikimų priežasčių gali būti pačių įvairiausių: netaisyklingas sąkandis, griežimas dantimis, tam tikros traumos ar infekcijos, kvėpavimo takų ligos ir kt. Be specialistų pagalbos šių sutrikimų išsigydyti neįmanoma. Jeigu skausmas ar nemalonūs pojūčiai tęsiasi daugiau nei mėnesį, būtina apsilankyti pas gydytoją odontologą, kuris specializuojasi šioje srityje, kad negalavimai nevirstų didesnėmis problemomis. Žandikaulio sąnario problemos sprendžiamos kompleksiškai – tai gali būti konservatyvus terapinis, ortopedinis ar net chirurginis gydymas.

Gydymas priklauso nuo sutrikimų pobūdžio

Jei pacientą vargina didžiuliai žandikaulio sąnario skausmai, visų pirma, svarbu suteikti jam pirmąją pagalbą ir kuo greičiau išvaduoti iš nemalonių pojūčių. Esant poreikiui, galima pasitelkti specialų aparatą, mažinantį įtampą sąnaryje, atpalaiduojantį kramtomuosius raumenis ir efektyviai malšinantį skausmą. Taip pat, ypatingas dėmesys turi būti skiriamas diagnostikai – atliekami klinikiniai tyrimai, gali būti atliekamas ir magnetinio rezonanso tyrimas. Išsiaiškinus sutrikimų priežastis, parengiamas gydymo planas. Paprastai, žandikaulio sąnario sutrikimų gydymui pakanka sukandiminių kapų, kurias reikia nešioti visą parą. Tam tikrais atvejais gali prireikti bendradarbiavimo su kitų sričių specialistais: neurologais, kineziterapeutais, otorinolaringologais.

Jeigu atpažįstate aptartus simptomus, gydytojai ragina atsakingai įvertinti organizmo siunčiamus signalus ir nedelsiant apsilankyti pas odontologą. Numojant ranka į žandikaulio sąnario sutrikimus, gali sutrikti kramtymas, rijimas ar net kvėpavimas.