Pulpitas: kokia tai liga ir kaip ją įveikti?

Varginantis, užmigti neleidžiantis danties skausmas – pažįstamas jausmas? Dantų skausmo priežasčių gali būti įvairių, tačiau viena dažniausių yra pulpitas. Tai yra pulpos (nervo) uždegimas, kuris gali išsivystyti dėl netinkamos dantų priežiūros, taip pat, negydant ėduonies, po dažno plombų keitimo, dantų traumų ir kitų priežasčių. 

Pulpitas pasireiškia danties jautrumu į karštus ar šaltus dirgiklius, danties skausmu, o kartais nesukelia jokių pastebimų simptomų. Bet kuriuo atveju, uždegimą būtina skubiai gydyti, nes jis plinta danties šaknies kanalu, o bakterijoms pasiekus kaulą, išsivysto kaulo infekcija. Kaip įveikti šią ligą ir išvengti komplikacijų? 

Pulpito gydymas

Prieš pradedant pulpito gydymą, odontologas pirmiausia išsiaiškina ligos priežastį. Įvertinus, ar uždegimas yra infekcinis, ar ne, galima tiksliai planuoti ligos eigą. Infekcijos židinys pašalinamas endodontiškai, t. y. gydant dantų šaknų kanalus. Gydymo trukmė ir kaina priklauso nuo dantyje esančių kanalų skaičiaus. 

Endodontinis gydymas apima kelis etapus, todėl dažniausiai prireikia ne vieno vizito pas gydytoją. Kanalai apdorojami mechaniškai, tuomet dantis užplombuojamas. Nepriekaištingai išvalyti kanalą padeda mikroskopas, kurio pagalba gydytojas mato ypač aukštos raiškos priartintą vaizdą. Taip užtikrinamas gydymo saugumas, tikslumas, kadangi visos reikalingos informacijos pamatyti plika akimi būtų neįmanoma. 

Endodontinis gydymas tam tikrais atvejais reikalauja pergydymo. Pergydymo gali prireikti dėl atsinaujinusių infekcijos simptomų, nepilnai užplombuotų kanalų, šalia atsiradusių pūlinių arba tuomet, kai užplombuoti ne visi kanalai. Tokiu atveju pašalinama sena plomba, kanalai išvalomi, formuojami ir iš naujo užplombuojami. 

Profilaktika – geriausias apsisaugojimas

Pulpitas yra rimta problema, sukelianti danties skausmo priepuolius. Be to, skausmas gali plisti ir į ausį, smilkinį ar kaklą. Laukimas, kol nemalonūs pojūčiai praeis savaime, gali baigtis net dantų netekimu. Atminkite, jog visgi efektyviausias apsisaugojimo nuo odontologinių ligų būdas – profilaktika. Reguliaraus apsilankymo metu, odontologas patikrina visus plombuotus dantis ir nustato jų gyvybingumą. Taigi, kruopščiai valydamiesi dantis ir lankydamiesi pas gydytoją odontologą 2 kartus per metus, sveikais dantimis ir patrauklia šypsena džiaugsitės ilgai.