Protinių dantų rovimas: ką reikia žinoti?

Odontologinės procedūros daugeliui kelia baimę, ką jau kalbėti apie chirurginę odontologiją – dantų šalinimą. Tačiau šiuolaikinė odontologija yra stipriai pažengusi, tad baimintis tikrai nevertėtų. Taip pat svarbu įsisąmoninti, kad be rimtos priežasties dantų tikrai niekas nerauna. Neretai dėl sukeliamų įvairių problemų tenka šalinti protinius dantis. Kokios galimos šių dantų rovimo priežastys ir kas užtikrina procedūros saugumą?
Dažniausios protinių dantų šalinimo priežastys:

  • komplikuotas danties dygimas;
  • netaisyklinga danties padėtis;
  • ortodontinis gydymas;
  • periodonto ligos;
  • kariesas.

Protinių dantų šalinimas

Dėl įvairių priežasčių protinius dantis tenka šalinti išties daugeliui žmonių. Kai kurie nerimauja dėl to, manydami, kad šių dantų vertė lygiai tokia pati, kaip ir kitų. Tačiau tai ne visai tiesa. Protiniai dantys nėra tokie pat svarbūs kaip kiti, nes vieninteliai neatlieka kramtymo funkcijos. Kadaise žmogui buvo reikalingi 32 dantys, kad galėtų apdoroti maistą, tačiau dabar mums pakanka ir 28 dantų. Be to, mūsų žandikauliai tapo šiek tiek mažesni, todėl dažnai protiniai dantys paprasčiausiai netelpa ir stumia greta esančius dantis.

Protinių dantų rovimo eiga

Dantų šalinimas – rimta ir gana sudėtinga operacija, todėl labai svarbu atsakingai pasirinkti patikimą kliniką ir kvalifikuotą burnos chirurgą, kuris turi reikiamą įrangą, užtikrinančią kokybišką ir saugų šios procedūros atlikimą. Neišdygę viršutiniai protiniai dantys paprastai šalinami lengvai ir greitai. O neišdygusių apatinių protinių dantų šalinimas – kiek sudėtingesnis. Prieš tai reikia padaryti panoraminę rentgeno nuotrauką, kuri padeda suplanuoti operaciją. Dantis gali būti pašalinamas visas iš karto arba dalimis. Dantų rovimo procedūra atliekama vietinėje nejautroje ir trunka 10-30 min. Kad viskas praeitų sklandžiai, svarbu vykdyti gydytojo nurodymus po operacijos ir vartoti paskirtus vaistus.