Periodonto ligos – klastingas priešas

Kraujuojančios dantenos, klibantys dantys ir… grėsmė jų netekti. Štai su kuo susiduria periodonto ligų kamuojami pacientai. Kaip šių bėdų išvengti ir ką daryti susirgus?

Klastinga liga

Periodontas – tai visi dantis supantys audiniai. Būdingiausios periodonto ligos yra gingivitas ir periodontitas, o vienas pagrindinių kaltininkų – prasta burnos higiena. Gingivitas prasideda kaip dantį supančių minkštųjų audinių uždegimas, kurį sukelia besidauginantys mikroorganizmai. Tai išties klastinga liga, kuri be skausmo progresuoja pacientui nieko nejaučiant. Pirmieji jau pastebimi gingivito požymiai – dantenų pakitimai, jų skausmas ir jautrumas, kraujavimas valantis dantis ar blogas burnos kvapas.
Negydomas gingivitas perauga į periodontitą: jis pažeidžia gilesnius sluoksnius: ne tik dantenas, bet ir periodonto raištį, cementą, alveolės kaulą. Deja, tai – viena dažniausių dantų netekimo priežasčių.
Periodonto ligos kamuoja jaunus žmones. Jų požymiai pastebimi maždaug pusei pilnametystės sulaukusių jaunuolių. Vyresniame amžiuje šis procentas tik auga.

Registracija internetuSusisiekti

Periodonto ligų simptomai:

  • Blogas kvapas iš burnos
  • Patinusios, paraudusios dantenos
  • Kraujuojančios dantenos
  • Pūliuojančios dantenos
  • Dantų klibėjimas
  • Dantų netekimas

Kaip išvengti periodonto ligų?

  • Prastai valomos dantų apnašos – dažniausia periodontito priežastis. Būtina kruopščiai valyti dantis bent 2 kartus per parą, nepamirštant tarpdančių siūlo ir dantų skalavimo skysčio.
  • Reguliariai lankykitės pas odontologą – tik taip bus galima pastebėti pirmuosius simptomus ir užkirsti kelią ligai.
  • 1-2 kartus per metus atlikite profesionalios burnos higienos procedūrą. Jos metu nuvalomos apnašos ir dantų akmenys, kurie dažnai sukelia gingivitą ir periodontitą.

Išeitis – šalia Jūsų

Ką daryti, jeigu pastebėjote gingivito ar periodontito simptomus? Laikas susirūpinti, tačiau panikuoti neverta. Šios ligos sėkmingai gydomos IROK klinikoje. Čia Jūsų laukia patyrę ir darbui atsidavę specialistai – užtikriname greitą ir neskausmingą gydymą.
Periodonto ligų gydymas priklauso nuo pažeidimo laipsnio – taikomas chirurginis arba nechirurginis metodas. Kartais pakanka profesionalios burnos higienos, o sudėtingesniais atvejais prireikia ir giluminio dantenų kišenių valymo (kiuretažo), periochirurginių operacijų ar kaulo regeneraciją skatinančių preparatų.
Susidūrėte su periodonto ligomis? Naujasis klinikos gydytojas periodontologas Rokas Borusevičius pasiruošęs Jums padėti. Registruotis galite jau šiandien!

Registracija internetuSusisiekti