Pakitusi veido forma: kuo čia dėti dantys?

Ilgainiui pasikeitusi veido forma – gana dažnas reiškinys. Pakitimus veido srityje daugelis linkę „nurašyti“ amžiui, neva, bėgant laikui, pokyčiai yra neišvengiami. Pasirodo, priežastis gali būti visai kita, o svarbiausia – išsprendžiama. Viena iš pakitusios veido formos priežasčių gali būti nudilę, nusidėvėję dantys. Pasikeitusi dantų padėtis, sąkandžio aukštis pakeičia ir veido proporcijas: apatinė veido dalis tampa ryškiau išreikšta, o veido forma – kvadratinė. Norint išspręsti neigiamus šypsenos ir veido pokyčius, reikėtų atkurti nusidėvėjusius dantis.

Galimybė susigrąžinti estetiškus dantis

Jeigu pastebėjote, kad Jūsų žandikaulio sąnarys traška, jaučiate skausmą, nepatogumą, Jūsų netenkina nudilę, nuskilę dantys, pirmiausia vertėtų apsilankyti pas odontologą pirminei apžiūrai, kurios metu bus nustatytas dantų nusidėvėjimo lygis ir aptarti problemos sprendimo keliai. Diagnostikos metu atsižvelgiama į veido proporcijas, daromos nuotraukos. Ne ką mažiau svarbu įvertinti ne tik dantų, bet ir žandikaulio sąnario būklę, atliekant reikiamus tyrimus, apie kuriuos gydytojas informuos konsultacijos metu. Pastebėjus žandikaulio sąnario sutrikimus, būtina šią problemą spręsti nedelsiant, antraip dantų rekonstrukcijos neturės prasmės, nes greitu metu vėl nusidėvės.

Registracija internetuSusisiekti

Nudilusių dantų problemą galima išspręsti, atstatant visų dantų paviršių. Priklausomai nuo individualaus atvejo, restauracijų gali prireikti pačių įvairiausių: dantų laminačių, užklotų, įklotų ir kt. Prie dantų pritvirtintos restauracijos sukuria norimą dantų formą, spalvą, pagerina kramtymo efektyvumą, o svarbiausia – grąžina norą šypsotis. Dantų spalva ir forma derinama kartu su pacientu ir dantų techniku, atsižvelgiant į paciento pageidavimus, dantų defektus, veido bruožus. Procedūra yra saugi, nes natūralūs dantų audiniai nėra šlifuojami arba šlifuojami labai minimaliai.

Visų dantų rekonstrukcija

Visų 28 dantų estetika ir funkcija reikalauja kompleksinio gydymo ir komandinio gydytojų darbo. Dantų atkūrimas pradedamas nuo detalaus gydymo plano, kurio metu sumodeliuojama būsima paciento šypsena. Pacientas turi galimybę ne tik pamatyti būsimos šypsenos vaizdą, bet netgi ją pasimatuoti, kadangi restauracijos pirmiausia pagaminamos iš laikinų medžiagų. Jeigu rezultatas tenkina, dantų technikai laboratorijoje pagamina nuolatines restauracijas iš keramikos. Paruošus idealiai atrodančias restauracijas, belieka jas pritvirtinti prie dantų paviršiaus. Tai yra galutinis etapas, po kurio pacientai kliniką palieka su sveikais, dailiais ir puikiai funkcionuojančiais  dantimis bei kaip reikiant ūgtelėjusiu pasitikėjimu savimi.