Mikroprotezavimas – ne tik gražiai, bet ir sveikai šypsenai

Šiuolaikiniame pasaulyje graži šypsena – tai galimybė sužavėti aplinkinius ir būtina pasitikėjimo savimi sąlyga. Ne vieno mokslinio tyrimo metu įrodyta, kad gražius dantis turintys žmonės yra laimingesni, įtakingesni ir patrauklesni kitiems, be to, jiems geriau sekasi asmeniniame gyvenime bei karjeroje. Tačiau tam, kad būtų galima kurti kokybišką gyvenimą, svarbu, kad šypsena būtų ne tik graži, bet ir sveika. Vienas iš būdų, leidžiančių to pasiekti – mikroprotezavimas. Tai – šiuolaikiška ir patikima metodika, leidžianti pagaliau turėti sveikus, funkcionalius ir gražius dantis.

Kada reikia mikroprotezavimo?

Gamta idealiai proporcingais, gražiais ir stipriais dantimis apdovanojo toli gražu ne visus. Kai kurie žmonės drovisi savo šypsenos, nes nenori aplinkiniams rodyti kreivų, įvairių traumų metu nuskilusių, nudilusių ar dėl mitybos bei žalingų įpročių spalvą pakeitusių dantų. Dar viena problema – metams bėgant nudilę ir sutrumpėję dantys. Sprendimas, tinkamas visoms šioms situacijoms – mikroprotezavimas. Skirtingos mikroprotezų rūšys, taikomos sprendžiant skirtingas problemas:

Laminatės – itin plonos plokštelės, tvirtinamos ant priekinių dantų. Priklausomai nuo paciento norų bei trokštamo rezultato, laminatėmis galima koreguoti iki 10 viršutinių bei 10 apatinių dantų formą, spalvą bei proporcijas. Medžiaga, iš kurios gaminamos laminatės, savo savybėmis primena natūralų danties emalį. Šis restauracijos metodas leidžia pasiekti itin natūralų ir estetišką rezultatą, nes laminatės pasižymi glotniu paviršiumi ir natūraliu blizgesiu. Tai – puiki alternatyva estetiniam plombavimui.

Įklotai ir užklotai – mikroprotezai, pasitelkiami atkuriant nudilusius arba gydymo bei traumų metu prarastus krūminių dantų audinius. Šiomis restauracijomis tiksliai atkuriama krūminio danties forma, kiekviena vagelė ir kauburėlis. Tai leidžia užtikrinti ne tik estetišką rezultatą, bet ir tinkamą sąkandį.

Mikročipsai – išsigelbėjimas tiems, kuriems iki idealumo trūksta tik nedidelio danties kampelio ar kraštelio. Pasitelkiant šias miniatiūrines restauracijas, taip pat galima atkurti minimaliai pažeistus dantų paviršius, kuriems tenka ypatingai didelis krūvis – pavyzdžiui, iltinių dantų kandamuosius kraštus.

Mikroprotezų pranašumai:

  • Estetika. Mikroprotezai – estetiškiausiai atrodanti protezų rūšis. Medžiaga, iš kurios gaminamos restauracijos, atspindi, absorbuoja ir praleidžia šviesą lygiai taip pat, kaip gamtos sukurti danties audiniai. Tai leidžia džiaugtis neįtikėtinai natūraliai atrodančiu rezultatu.
  • Tausojimas. Žmonės neretai mano, kad prieš protezuojant dantis, nušlifuojama nemaža dalis natūralių danties audinių. Tačiau mikroprotezavimo metodika ypatinga tuo, jog taikant šį gydymą prireikia tik minimalaus preparavimo, o kai kuriais atvejais preparacijos grąžtu neprireikia visiškai.
  • Tikslumas. Kiekvienas mikroprotezas dantų technikų laboratorijoje gaminamas pagal paciento dantų atspaudus. Tai atliekama nepaprastai tiksliai – kartais gamybos procese prireikia ir mikroskopo.
  • Ilgaamžiškumas. Savo šypseną patobulinti norintys pacientai dažnai renkasi tarp mikroprotezavimo ir estetinio plombavimo. Pastarasis variantas leidžia sutaupyti, tačiau praėjus 5 – 10 metų restauracijas reikia pakeisti naujomis. Laminatės, įklotai ir užklotai tinkamai prižiūrint gali tarnauti ne vieną dešimtmetį. Svarbu paminėti ir tai, kad šios restauracijos bėgant metams nekeičia savo spalvos, blizgesio bei tvirtumo.
  • Saugumas. Gyvą ir sveiką dantį galima išsaugoti net ir tuomet, jeigu sveikų kietųjų danties audinių yra likę visai nedaug. Dėl šios savybės mikroprotezai itin rekomenduojami po danties šaknų kanalų gydymo, kuomet lieka tik plona danties sienelė. Idealiai pritaikytas įklotas maksimaliai atkuria prarastą danties audinį ir yra pakankamai tvirtas, kad apsaugotų tokį dantį nuo skilimo, kuris gali ištikti plombuojant įprastinėmis medžiagomis.
  • Individualumas. Skirtingiems pacientams prireikia skirtingų rezultatų – vieniems pakanka pakoreguoti keletą priekinių dantų, o kitiems tenka atlikti visos burnos ertmės dantų atkūrimo procedūras pasitelkiant tiek laminates, tiek įklotus bei užklotus. Kiekvienas atvejis – unikalus. Gydytojas odontologas visuomet įvertina ne tik dantų būklę, bet ir paciento poreikius, norus bei galimybes ir, bendradarbiaudamas su dantų technikų laboratorija, pritaiko idealiai tinkančias restauracijas.