Kodėl dantys tampa kreivi?

Netaisyklingas sąkandis ar nelygūs dantys – dažno žmogaus problema ir kompleksų priežastis. Netinkama dantų padėtis ir blogas sąkandis dažniausiai yra ne įgimtas, o nulemtas tam tikrų veiksnių. Šia problema vertėtų susirūpinti ne tik dėl nepatrauklios estetinės išvaizdos, bet ir burnos ertmės būklės, kadangi susigrūdusius dantis sudėtingiau išvalyti ir jie pradeda nuolat gesti.

Kaip užkirsti kelią netaisyklingai dantų padėčiai?

Į vaikų dantų būklę tėvams patariama atkreipti dėmesį nuo pat mažens. Neigiamą poveikį dantims gali turėti vaikystėje per ilgai naudojamas čiulptukas, nuolatinis kvėpavimas per burną, traumos ir kitos priežastys. Taip pat, labai svarbūs yra pieniniai dantys. Gydytojai įspėja, kad per anksti iškritęs pieninis dantis gali lemti dantų sandaros pakitimus. Norint išvengti rimtų pasekmių, vaikus nuo 6–7 metų rekomenduojama atvesti pas ortodontą pasitikrinti profilaktiškai.

Kada palankiausias metas tiesinti dantis?

Kad ir kokia priežastis lėmė neharmoningą dantų išsidėstymą, ši problema išsprendžiama taikant ortodontinį gydymą. Iš esmės, ortodontinis gydymas neturi jokių amžiaus apribojimų. Vis dėlto, idealu būtų dantis tiesinti 7–14 metų amžiaus vaikams. Šiuo laikotarpiu dar vyksta žandikaulių ir dantų augimas, tad gydymas yra paprastesnis ir trunka trumpiau. Jeigu žandikaulis ir dantys yra galutinai susiformavę, sudėtingesniais atvejais gali prireikti papildomų ortodontinių aparatų ar net chirurginio gydymo.

Ortodontinis gydymas atliekamas dantų plokštele, breketais ar inovatyviu metodu – nematomomis tiesinimo kapomis. Dantų tiesinimo būdas parenkamas atsižvelgiant į paciento klinikinę situaciją, galimybes ir pageidavimus. Galime daryti prielaidą, kad atsiradusios estetiškos dantų tiesinimo sistemos lėmė ortodontinio gydymo populiarėjimą tarp suaugusių žmonių. Nematomos kapos leidžia dantis tiesinti nepastebimai ir be jokių nepatogumų. IROK klinikoje yra galimybė dantis tiesinti su visomis ortodontinėmis technikomis – tiek su tradiciniais breketais, tiek su nematomomis tiesinimo kapomis. Patyrusi IROK ortodontė pritaikys optimaliausią gydymo metodą.