Kaip įveikti dantų implantacijos baimę?

Nežinomybė mus baugina ir tai visiškai normalu. Ne išimtis ir odontologinės procedūros. Ypač jeigu šios – didelės apimties, pavyzdžiui, dantų implantacija. Gydytojai odontologai tikina: baimes išsklaido žinojimas. Tad kaip gi įveikti nerimą ir pasiruošti dantų implantacijos procedūrai?

Paprasta procedūra

Baimė prieš dantų implantaciją visiškai suprantama, su stresu ir neigiamomis emocijomis susiduria daugybė pacientų. Tačiau iš tiesų, dantų implantacija – paprasta procedūra, kurios sėkmės garantija – kone šimtaprocentinė.

Nors dantų implantai kasdien dovanoja šypseną daugybei pacientų, šią procedūrą iki šiol gaubia daugybė mitų. Pateikiame tris pagrindinius, su baimėmis ir nerimu susijusius mitus:

  • Po implantacijos didelė komplikacijų tikimybė, kūnas dažnai atmeta implantą. Tai – klaidinga nuomonė. Šiuolaikinė odontologija į priekį juda kone šviesmečiais, o dabar siūlomi dantų implantai gaminami tik iš su organizmu biologiškai suderinamų medžiagų, tad beveik nėra atmetimo rizikos. Klinikiniai tyrimai rodo, kad dantų implantų sėkmingo prigijimo tikimybė siekia net 98-100 proc.
  • Implantų sriegimo procedūra yra labai sudėtinga ir skausminga, po jos pacientas ilgai būna nedarbingas. Tai – visiškas mitas. Dantų implantacija yra gerokai paprastesnė procedūra, nei daugeliui atrodo: į žandikaulį įsriegiamas implantas ir pritvirtinama natūralų dantį visiškai atstojanti karūnėlė. Ši procedūra, atliekama profesionalaus ir patyrusio gydytojo, praeina greitai ir sklandžiai. Odontologai implantacijos sudėtingumą dažnai lygina su paprastu danties šalinimu. Be to, procedūros pacientai nieko nejaučia. Skausmas malšinamas vietinės nejautros pagalba, o pageidaujant, gali būti taikoma ir sedacija. Pasibaigus implantacijai, dauguma pacientų jaučiasi gerai ir jau kitą dieną gali grįžti į darbą.
  • Implantai tinka ne visiems pacientams. Dantų implantacija tinka absoliučiai visiems pacientams, kurių žandikaulis jau susiformavęs. Amžius – ne kliūtis (išimtis taikoma nebent išskirtiniais atvejais, jeigu sergama ypač sunkiomis, lėtinėmis, sunkiai kontroliuojamomis ligomis).

Nemokama konsultacija  Susisiekti


Vis dar nedrąsu? Skubame pateikti patarimus, kurie padės nusiraminti ir implantacijos metu jaustis komfortiškai.

  • Nebijokite klausti. Drąsiai komunikuokite su gydytoju ir pasidalinkite visais savo nuogąstavimais. Dažnai baimes išsklaido atviras pokalbis.
  • Jeigu esate jautrus skausmui, su gydytoju aptarkite sedacijos galimybę. Patyręs gydytojas įvertins Jūsų būklę ir parinks tinkamiausią nuskausminimo variantą, kad procedūros metu jaustumėtės maksimaliai komfortiškai.
  • Prieš procedūrą medituokite. Pamedituokite, tai sumažins įtampą, padės atsipalaiduoti psichologiškai. Nepamirškite giliai kvėpuoti ir implantacijos metu: tolygūs, gilūs įkvėpimai padės nusiraminti.
  • Jeigu reikia, procedūros metu paprašykite padaryti pertrauką. Trumpa pertrauka leis atsikvėpti ir sumažins įtampą. Kartais tik to ir tereikia, kad procedūros metu pacientas jaustųsi patogiai.