Ką daryti netekus visų dantų?

Praradus dantis, netenkama kur kas daugiau, nei šypsenos. Viena po kitos pradeda ryškėti skaudžios pasekmės, kol galiausiai žmogus jaučiasi bejėgis: negali rišliai kalbėti, kokybiškai kramtyti maisto, susiduria su sveikatos sutrikimais, tampa užsisklendęs ir atrodo bene 10 metų vyresnis. Iš tiesų, tokioje beviltiškoje situacijoje atsiduriama tik neieškant sprendimo. O išeitis visuomet yra. Šiuo atveju – tai dantų atkūrimas implantais.

Kodėl netenkama dantų?

Dantų praradimo priežasčių gali būti įvairių. Viena iš jų – netinkama priežiūra. Tinkamai prižiūrėti dantis reiškia ne tik valytis juos ryte ir vakare, bet ir periodiškai lankytis pas odontologą bei reguliariai atlikti profesionalią burnos higieną. Priešingu atveju dažnai susiduriama su pavojingomis burnos ertmės ligomis (pavyzdžiui, periodontitu), kurios gali baigtis dantų netekimu. Dantų būklė bei tarnavimo trukmė priklauso ir nuo genetikos, mitybos, kasdienių įpročių ir kitų priežasčių.

Nuo ko pradėti?

Dantų atkūrimo kelias yra ne vienas, tad kaip žinoti, kuris yra geriausias? Iš tiesų, visi metodai yra geri, o kurį konkrečiai taikyti, priklauso nuo paciento klinikinės situacijos, jo poreikių ir galimybių. Kiekvieno atvejis yra unikalus, todėl optimaliausią sprendimą sužinosite tik apsilankę konsultacijoje dėl dantų atkūrimo.

Pirmojo vizito metu, gydytojas atidžiai apžiūrės burnos ertmę, atliks reikiamus tyrimus, nuims dantų atspaudus ir išsiaiškins paciento lūkesčius. Paprastai gydytojas gali pasiūlyti kelis dantų atkūrimo variantus. Su gydytojo pagalba išsirinkus dantų atkūrimo metodą, parengiamas gydymo planas, numatant vizitų skaičių ir gydymo išlaidas.

Bedančių žandikaulių atkūrimas

Visiems puikiai žinomas bedančių žandikaulių atkūrimo būdas yra išimamieji protezai. Vis dėlto, tradicinė plokštelė sukelia begalę nepatogumų: prastai laikosi burnoje, beveik neatkuria kramtymo funkcijos, sukelia tarties problemas, neatrodo natūraliai. Išimamą plokštelę pasirinkę pacientai šių nepatogumų gali išvengti, pritaikius lokatorinę sistemą. Tai yra toks metodas, kai apatiniame žandikaulyje įsriegiami 2 implantai ir ant jų fiksuojamas išimamas protezas. Tokiu būdu ženkliai pegerinamas plokštelės laikomumas ir kramtymo funkcija, patogiau kalbėti.

Pageidaujant nuolatinių, neišimamų dantų, reikia įsriegti mažiausiai 4 implantus. Tai yra ekonomiškas pasirinkimas turėti fiksuotus dantis, taip pat, dažnu atveju išvengiama kaulo priauginimo operacijos.

Manote, kad ant implantų atkurti dantys nebebus tokie, kaip anksčiau? Klystate. Įsriegus 6-8 implantus, atkurti dantys beveik nesiskiria nuo natūralių: dantys atkuriami keliomis atskiromis jungtimis, todėl sukuriamas norimas efektas – ypač natūralus vaizdas, kokybiška funkcija ir jausmas, lyg būtumėte su savais dantimis. Visų dantų atkūrimas gali trukti nuo 3 iki 6 mėnesių, priklausomai nuo to, ar reikia priauginti žandikaulio kaulą. Kaulo augmentacijos gali prireikti, jeigu buvo delsiama atkurti dantis – negavęs reikiamo krūvio, žandikaulio kaulas pradeda tirpti. Priauginus trūkstamą kaulo kiekį, galima saugiai atlikti implantaciją.

Atkūrus dantis implantais, nepatogumus ir kompleksus keičia estetiški, puikiai funkcionuojantys dantys bei harmoningi veido bruožai. Nemalonios patirtys lieka tik prisiminimuose ir gyvenimas teka įprastu ritmu.  Dantų implantacija – tai galimybė mėgautis kiekviena diena.