Išimamieji protezai – ekonominis dantų atkūrimo būdas

Dantų imlantai yra bene palankiausias būdas susigrąžinti prarastą šypseną, nes padeda atkurti tiek natūralią dantų išvaizdą, tiek kramtymo funkciją. Tačiau šiais laikais gana kokybiškai dantis atkurti galima ir išimomis dantų plokštelėmis.

Išimamieji dantų protezai daugeliui kelia neigiamas asociacijas. „Nė vienas žmogus nenusipelnė mirti su dantimis stiklinėje“ yra plačiai nuskambėjusi švedų mokslininko prof. Per-Ingvar Branemark frazė. Be abejonės, šiuose žodžiuose yra tiesos, nes išimami protezai ne tik sukelia nepatogumų, bet ir paveikia žmogaus psichologinę būseną, savivertę. Tačiau dėl finansinių apribojimų ar kontraindikacijų, ne kiekvienas gali atkurti dantis implantų pagalba. Nepaisant nemenkų trūkumų, dantų atkūrimas išimamos plokštelės pagalba bet kuriuo atveju pagerina gyvenimo kokybę ir palengvina kasdienybę. Be to, ženkliai sumažinti išimamos dantų plokštelės sukeliamus nepatogumus padeda lokatorinė sistema, kuri patikimai užfiksuoja išimamą protezą ant dviejų implantų.

Įprastos išimamos plokštelės

Tradiciniai išimamieji dantų protezai skirti kelis ar visus dantis praradusiems pacientams, nepageidaujantiems gydymo dantų implantais. Pagrindiniai išimamos plokštelės trūkumai – nestabili fiksacija, nemalonus svetimkūnio pojūtis burnoje, neefektyvi kramtymo funkcija. Tačiau IROK klinikoje naudojamos aukštos kokybės vokiškos IVOCAP dantų plokštelės padeda atkurti natūraliai atrodančius bei ilgai tarnaujančius dantis, kurie laikui bėgant nedyla ir nepasidengia apnašomis.

Išimamieji protezai ant implantų

Vienas didžiausių išimamos plokštelės trūkumų – prastas laikomumas. Dėl nuolat slankiojančios dantų plokštelės sunku kalbėti ir kramtyti. Šią problemą padeda išspręsti dantų protezų tvirtinimas ant lokatorių. Implantuose ir plokštelėje pritaikomas specialus metalinis korpusas, kuris padeda protezams tvirtai laikytis ant implantų. Apatiniame žandikaulyje įsriegiami 2 implantai, ant kurių tvirtinama išimama plokštelė. Toks metodas užtikrina stabilią plokštelės fiksaciją be klijų, dėl to kur kas patogiau kalbėti, šypsotis ir kramtyti maistą. Svarbu paminėti, kad metalinis lokatoriaus korpusas taip pat gali būti naudojamas jau turimam protezui, jeigu jis yra pagamintas kokybiškai.

Nors išimami protezai ant implantų yra efektyvus sprendimas, siekiant pagerinti plokštelės laikomumą, tačiau šis metodas anaiptol neprilygsta natūraliems dantims, nes plokštelę vis tiek reikia kiekvieną vakarą išsiimti. Norėdami džiaugtis nuolatiniais, neišimamais dantimis, pasikonsultuokite su odontologu dėl galimybės atkurti dantis implantais. IROK klinikos gydytojai atsižvelgia ne tik į paciento burnos ertmės būklę, bet ir į individualius poreikius bei finansines galimybes.