Gydytojas įspėja: nudilusį sukandimą privalu rekonstruoti

Nusidėvėjusius daiktus atnaujiname, pakeičiame kitais arba jų paprasčiausiai atsikratome. O ką daryti, jeigu nusidėvėjo… dantys? Burnos ertmė, dantys kasdien yra veikiama maisto, žalingų įpročių ir kitų veiksnių, kurie lemia dantų dėvėjimąsi. Kaip galima nuo to apsisaugoti ir kokiu būdu patobulinti jau esamus defektus? Vilniuje įsikūrusios IROK klinikos gydytojas odontologas Edvinas Mileris pasakoja, kaip atkurti įskilusius, nudilusius dantis ir susigrąžinti idealią šypseną.

Vargina nudilę dantys? Užsiregistruokite į NEMOKAMĄ konsultaciją!

Nemokama konsultacija  Susisiekti

Kodėl nusidėvi dantys ir kaip tam užkirsti kelią?

Dantų nusidėvėjimas – tai patologinis danties kietųjų audinių praradimas. IROK klinikos gydytojas odontologas Edvinas Mileris aptaria dantų nusidėvėjimo priežastis. „Labai nedidelis dantų nusidėvėjimas vadinamas fiziologiniu. Toks nusidėvėjimas yra natūralus procesas, nes danties kietieji audiniai su amžiumi po truputį prarandami. O patologinis dantų nusidėvėjimas pasireiškia žymiai greitesniu dantų dilimu, kuris dažniausiai atsiranda dėl dantų griežimo“, – priežastis aptaria gydytojas, atkreipdamas dėmesį, kad šiais laikais patologinis dantų nusidėvėjimas pasireiškia vis jaunesniame amžiuje. „Pagrindinė dantų nudilimo, nuskilimo priežastis – stresas. Grieždami dantimis, žmonės nevalingai išlieja per dieną susikaupusį stresą. Akivaizdu, kad šiuolaikinio jauno žmogaus gyvenimo tempas yra įtemptas, todėl pastebiu vis daugiau net ir paauglių, kurių dantys jau yra nusidėvėję“, – pasakoja gydytojas E. Mileris, vaizdžiai paaiškindamas, kokiu būdu galima apsaugoti dantis: „Kaip automobilio ratams reikalingos padangos, taip dantims – apsauginės kapos. Naktį dėvimos kapos yra vienas efektyviausių būdų apsaugoti dantis nuo griežimo ir nusidėvėjimo“, – teigia Edvinas Mileris.

Prieš

Po

Kokią įtaką žmogui turi nusidėvėję dantys?

Nusidėvėję dantys turi neigiamą įtaką tiek estetinei išvaizdai, tiek sveikatai. „Vos pažvelgęs į paciento burną galiu pasakyti, ar jis griežia dantimis, ar ne. Dantų nusidėvėjimas ypač pastebimas priekinių dantų srityje, kadangi dantys neatitinka reikiamų proporcijų – jie atrodo mažesni. Be to, žmogaus veidas atrodo vizualiai senesnis: oda suglemba, nusileidžia lūpų kampučiai, atsiranda raukšlės“, – neigiamus išvaizdos pokyčius vardija gydytojas, įspėdamas ir apie sukeliamas funkcines problemas. „Dėl nusidėvėjusios anatominės dantų struktūros, jų paviršius tampa plokščias ir maistas susmulkinamas nepakankamai kokybiškai. Dėl šios priežasties gali atsirasti virškinimo sutrikimų. Procedūros metu atkuriamos nudilusios dantų anatominės struktūros, kiekviena vagelė ir gumburas, kadangi jie atlieka svarbų vaidmenį kramtant. Svarbu paminėti, kad dantų nusidėvėjimas gali sukelti apatinio žandikaulio smilkininio sąnario problemas – iš pradžių girdimas traškesys, paskui jaučiamas ir skausmas.“

28 dantų atkūrimo etapai

Pirmas ir pats svarbiausias 28 dantų atkūrimo etapas – diagnostika, kurios metu išsiaiškinama, kiek yra prarasta kietųjų danties audinių ir kiek yra nudilęs sukandimas. Nuimami dantų lankų atspaudai ir padaromi paciento burnos modeliai, o technikas atstato dantis iš vaško ant modelio arba virtualiai kompiuteryje. Dantų laboratorijoje technikas ir gydytojas juos analizuoja ir išsiaiškina prarasto danties audinio kiekį. „Atstatant dantų kietuosius audinius, atsižvelgiama į daugelį faktorių: šypsenos, akių, veido centro liniją bei veido analizę ir suplanuojamas tobulos šypsenos sugrąžinimas. Pagal dantų technikų pagamintus modelius darome laikinus atspaudus (protezus), kurie laikinai perkeliami į paciento burną. Jeigu pacientas jaučiasi komfortabiliai ir jį tenkina protezo funkcija bei estetika, tuomet iš keramikos daromi pastovūs protezai, t.y. keramikinės restauracijos. Tai tarsi bandomasis automobilio vairavimas. Galiu nuraminti pacientus, kad šiuolaikinė odontologija stengiasi išsaugoti kuo daugiau sveikų kietųjų danties audinių (dažnai jie yra net nešlifuojami), prie kurių pricementuojami įklotai, užklotai, laminatės ir pacientas vėl gali džiaugtis idealia šypsena“, – pasakoja Edvinas Mileris. Paklausus apie gydymo trukmę, Edvinas Mileris paaiškina, kad 28 dantys paprastai atkuriami per mėnesį laiko, 4-5 vizitus. Jeigu pacientas neturi jokių sąnario sutrikimų, dantis atkurti galima vos per dvi savaites. Gydytojas E. Mileris patikina, kad procedūra yra visiškai neskausminga, dažniausiai netgi neprireikia nuskausminamųjų. Kad visos dantų restauracijos tarnautų ilgai, po gydymo pagaminama apsauginė kapa.

Dantų atkūrimo nauda

Dantų atkūrimas yra būtinas žmonėms, turintiems sąnario patologiją dėl dantų nudilimo. Edvinas Mileris perspėja, kad dantų nudilimas sukelia įvairias komplikacijas: virškinimo sutrikimus, sunkesnes sąnario ligas, todėl reikėtų nedelsti atkurti dantis. Taip pat, ši procedūra rekomenduojama norintiems atrodyti jauniau, gražiau bei pagerinti kramtymo funkciją. Edvinas Mileris pataria, pagal kokius kriterijus reikėtų pasirinkti kliniką ir gydytoją, kuris atliks procedūrą. „Dantų mikroprotezo ilgaamžiškumas priklauso nuo dantų techniko meistriškumo bei kruopštaus odontologo darbo. Kiekvienas atvejis yra unikalus, todėl nusprendus susigrąžinti nepriekaištingą šypseną, reikėtų atsakingai rinktis specialistą, kuriam patikėsite savo dantis. IROK klinikos gydytojai 28 dantų atkūrimo mokėsi Miuncheno universiteto Protezavimo departamente Roišo akademijoje, pas vadovaujančius specialistus. Be to, dirbame su tokiomis dantų technikų laboratorijomis, kurios žinių apie dantų atkūrimą taip pat sėmėsi iš vienų geriausių Vokietijos technikų“, – praneša IROK klinikos gyd. odontologas Edvinas Mileris.

Kviečiame užsiregistruoti į atvirų durų dienas, kurių metu gydytojas odontologas Edvinas Mileris konsultuos pacientus ir atsakys į visus Jūsų rūpimus klausimus. Registruotis į NEMOKAMĄ konsultaciją galite čia.