Dantų „vagis“ periodontitas: ar verta pasiduoti?

Daugelis periodontitą laiko viena klastingiausių burnos ertmės ligų. Ir tikrai ne be reikalo: jei periodontitas pastebimas per vėlai, jis gali baigtis dantų neteikimu. Dėl šios priežasties nemažai pacientų mano, kad periodontitas nepagydomas, o dantų praradimas susirgus – neišvengiamas. Laimei, šiuolaikinėje odontologijoje galutiniai nuosprendžiai neegzistuoja.

Šliaužiantis pavojus

Periodontitas (šnekamojoje kalbioje dažnai vadinamas parodontoze) yra antrinė periodonto audinių uždegimo stadija, apimanti tiek minkštuosius audinius (dantenas), tiek kietuosius (periodonto raištį, alveolės kaulą).

Šios ligos ištakos glūdi prastoje dantų priežiūroje: nepakankamai nuvalomos dantų apnašos virsta dantų akmenimis ir kaupiasi ant dantų paviršiaus, patenka po dantenomis. Tarp danties ir dantenų atsiranda tarpai, formuojasi kišenės, kuriose vystosi infekcija.

Periodontitą išduoda eilė simptomų: nemalonus kvapas iš burnos, paraudusios, kraujuojančios dantenos, dantų klibėjimas, atsiradę tarpai tarp dantų. Gydytojai odontologai šį susirgimą vadina „šliaužiančiu“ pavojumi, nes pacientai paprastai nejaučia skausmo ir neatkreipia dėmesio į anksčiau minėtus ligos simptomus. Laiku nepastebėtas, periodontitas „darbuojasi“ pamažu ir pažeidžia giliuosius burnos audinius, skatina žandikaulio kaulo irimą. Nesiimant gydymo, pasekmės išties niūrios: pacientai gali netekti dalies dantų.

Pasveikti pavyks

Anot Implantologijos ir rekonstrukcinės odontologijos klinikos (IROK) gydytojos endodontologės Jolitos Milerienės, periodontitas – klastinga liga, tačiau susidūrus su ja pasiduoti neverta. „Visus pacientus raginu nenuleisti rankų, skirti dėmesio sveikatai ir mokytis pažinti savo organizmą. Juk viena dažniausių periodontito priežasčių – nepakankama burnos higiena, reti vizitai pas burnos higienistą. Organizmo signalai, tokie kaip dažnai kraujuojančios dantenos, ignoruojami, todėl liga spėja gerokai pažengti“.

Milerienė teigia, kad net pažengusį periodontitą įveikti gali bendros gydytojo ir paciento pajėgos: atidi dantų ir burnos ertmės priežiūra bei terapinis ar chirurginis periodonto audinių gydymas. „Pastebime, kad ne visi pacientai tinkamai informuoti apie taisyklingą burnos ertmės priežiūrą. Vizito metu skiriame laiko šiai informacijai perteikti, taisyklingiems higienos įgūdžiams ugdyti. Rūpestinga dantų bei dantenų priežiūra ir mūsų specialistų pagalba jau netrukus duoda vaisių. Nugalėję periodontitą, rezultatais džiaugiamės kartu su pacientu“.

Neleiskite, kad periodontitas taptų viso gyvenimo nuosprendžiu. Išsaugokite savo šypseną ir keliaukite sveikatos link kartu su IROK komanda!

Registracija internetuSusisiekti