Dantų balinimas: ryžtis ar išvengti?

Šiais laikais dantis balinasi ne tik garsenybės. Baltumu spindinčios šypsenos nori kone kiekvienas. Ar verta pasiduoti šiai mados bangai, ar vis dėlto geriau išvengti dantų balinimo procedūros?

Nėra vieningos nuomonės apie dantų balinimą, tačiau kaip ir bet kurioje gyvenimo situacijoje, svarbiausia – saikas. Dantų balinimo procedūrą galima kartoti kas 2-3 metus, o kasdienei dantų priežiūrai nereikėtų naudoti balinančių dantų pastų (balinančiomis pastomis rekomenduojama dantis valytis ne dažniau kaip kartą per savaitę). Svarbu suprasti, kad dantų balinimas pats savaime nėra žalingas. Žalingas yra nebent netinkamas, neprofesionalus dantų balinimas, galintis sukelti nepageidaujamas problemas. Kad noras pasigražinti nevirstų nemaloniu įvykiu ar net katastrofa, rekomenduojama neeksperimentuoti namuose ir savo šypseną patikėti tik specialistui.

Kas vyksta procedūros metu?

Dantų balinimas – vis populiarėjanti kosmetinio dantų gydymo procedūra, kurios metu šviesinami dantys ir tokiu būdu pasiekiamas norimas dantų baltumas. Procedūros metu, pirmiausia dantenos uždengiamos apsaugine medžiaga. Tuomet odontologas arba burnos higienistas padengia dantis balinimo medžiaga, o ji aktyvuojama specialios šviesos pagalba. Speciali dantų balinimo sistema aktyvuoja dantyje esantį deguonį, kuris išvalo tiek danties paviršių, tiek vidines jo struktūras. Atliekant dantų balinimą specialisto kabinete, naudojamos tokios technologijos ir priemonės, kurios ne tik efektyviai pašviesina dantis, bet ir užtikrina visapusišką paciento saugumą: neišskiria ultravioletinių spindulių ir beveik nesukelia dantų jautrumo. Procedūra yra neskausminga ir su pasiruošimu trunka iki 1,5 val.

Prieš atliekant dantų balinimo procedūrą

Prieš atliekant dantų balinimą, reikėtų apsilankyti pas odontologą. Jis peržvelgs Jūsų dantų gydymo istoriją, įvertins burnos ertmės būklę bei atliks dantų jautrumo tyrimus. Dantų balinimo nerekomenduojama atlikti pacientams, kurių dantenos yra jautrios arba dantys pažeisti ėduonies.

Po dantų balinimo procedūros

Prieš ir po dantų balinimo procedūros, dantų spalva nustatoma naudojant spalvų skalę, kuri parodo keliais tonais pašviesėjo dantys. Neretai pasitaiko pacientų, manančių, kad atlikus dantų balinimo procedūrą, baltais dantimis jie galės džiaugtis daug metų. Tačiau toks įsitikinimas nėra visiškai teisingas. Norint išlaikyti baltus dantis kuo ilgiau, būtina užtikrinti tinkamą burnos higieną, nevartoti dažančių maisto produktų, nerūkyti. Pastebima, kad po procedūros dantys gali tapti jautresni, tačiau paprastai tai praeina per kelias valandas.